REKLAMA

Z Górki na narty. Uczniowie ze Stąporkowa uczą się szusować [wideo, zdjęcia]

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie mają szansę nauczyć się jazdy na nartach podczas organizowanych specjalnie dla nich kursów. Jeden z nich miał miejsce kilka dni temu pod hasłem „Narciarstwo promujemy, uzależnienia negujemy”. 

REKLAMA

Co roku młodzież, będąca członkami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Staszic”, działającego przy szkole uczestniczy w zajęciach nauki jazdy na nartach, na stoku Ośrodka Narciarskiego „SABAT” w Krajnie. Projekt na zimowe zajęcia sportowo – rekreacyjne, koordynowany jest przez Prezesa Klubu  Roberta Kusztala oraz pedagoga Justynę Serek, a współfinansowany jest  w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi ze środków Urzędu Gminy przez burmistrza Stąporkowa Dorotę Łukomską.

Głównym celem realizacji projektu narciarskiego jest upowszechnianie wśród młodych mieszkańców gminy zdrowego stylu życia poprzez uprawianie narciarstwa zjazdowego. Uczniowie z „Górki” pod okiem wykwalifikowanych instruktorów ze Szkoły Narciarskiej SkySkiSędek zmagają się z nowym doświadczeniem, choć początki dla niektórych nie są łatwe. Zapał młodzieży oraz doświadczenie prowadzących jednak pomagają przezwyciężyć wszelkie trudności i szybko widoczne są efekty.

REKLAMA


Tym razem w ostatnim dniu kursu obecna była też dyrektor placówki Hanna Rzepka, która obserwowała nowe umiejętności zdobyte przez uczniów. Na zakończenie zajęć, wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikat Ukończenia Kursu Narciarskiego. Przez trzy dni kursu, nad uczniami opiekę sprawowali nauczyciele: Karol Banasik,  Robert Kusztal, Łukasz Kwiecień, Dorota Fitas i Monika Grabusińska. Udział w zajęciach wzięło 23 uczniów.

„Serdeczne podziękowania składamy pani Dorocie Łukomskiej – Burmistrz Stąporkowa za współpracę z naszą szkołą. Warto przypomnieć, że dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Gminy, przez 10 lat, około 300 uczniów naszej szkoły wzięło udział w zajęciach jazdy na nartach, które niewątpliwie są przyjemną dyscypliną sportową, mają pozytywny wpływ na zdrowie, a także są idealnym sposobem na spędzanie czasu na świeżym powietrzu” – czytamy na fanpage popularnej „Górki”.

Zdjęcia (ZSP w Stąporkowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *