REKLAMA

Za nami jedna z ostatnich sesji koneckiej Rady Miejskiej w tej kadencji [wideo]

O przekaznaniu środków finansowych na budowę dróg, ale też między innymi o budowie lapidarium, które miałoby upamiętniać dawny cmentarz żydowski dyskutowali koneccy radni podczas piątkowej sesji. 

REKLAMA

Obrady nadzwyczajnej sesji poprowadziła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Lidia Wiśniewska. Radni zebrali się by zadecydować o kilku niecierpiących zwłoki kwestiach, między innymi o zmianach w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej gminy Końskie.

Podjęto decyzję o zmianach finansowych dotyczących budowy lub przebudowy drogi wojewódzkiej biegnącej przez Rogów, Młynek i Nieświń. Zabezpieczono także środki na remont ulicy Jarzębinowej w Sielpi oraz wdrożenie projektu Mikrosieci Ciepłowniczych, który wiązał będzie się między innymi z powstaniem w Końskich wielu instalacji fotowoltaicznych. Skarbnik gminy Beata Lis opowiadała o nowym projekcie „Internet i ja” w ramach którego szkoły otrzymają między innymi nowy sprzęt komputerowy.

REKLAMA

Radni uchwalili także odrębne obwody wyborcze: w szpitalu oraz w Domu Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek”. Dyskutowali o lapidarium, które miałoby upamiętniać dawny cmentarz żydowski, a także o szeregu dróg w różnych zakątach gminy. Chodzi między innymi o odcinek Proćwin – Modliszewice i jezdni w tak zwanych Pająkach.  Dyskusja rozpoczęła się jednak od informacji o zbliżającej się przebudowie drogi wojewódzkiej w Nieświniu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *