REKLAMA

Za nami policyjny turniej siatkarski w Fałkowie [wideo, zdjęcia]

Uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu koneckiego, a także drużyny policjantów rywalizowały w sobotę w już IX Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Końskich. Najlepszymi okazali się zawodnicy z: Szkoły Podstawowej w Niekłaniu Wielkim oraz Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. 

REKLAMA

„Dziś w ramach trwających ferii zimowych zorganizowano IX Turniej Piłki Siatkowej uczniów szkół podstawowy ch oraz policjantów o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Końskich. Zawody odbywają się w hali sportowej w Fałkowie. Na jednym boisku odbywa się turniej młodzieży ze szkół podstawowych z terenu powiatu koneckiego, natomiast na drugim rywalizują policjanci […] Turniej ma na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu podczas tegorocznych ferii. Zawody te zawsz cieszą się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej młodzieży. Rywalizacja zawsze stoi na wysokim poziomie sportowym” – opowiadała nam sierżant sztabowy Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Wśród szkół rywalizowały podstawówki z Niekłania, Dziebałtowa, Radoszyce oraz drużyna połączonych sił szkół w Fałkowie oraz Czermnie. W turnieju policjantów udział wzięły ekipy: Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. Świętokrzyskiego, drużyny z komisariatów w Radoszycach i w Stąporkowie, zespół z Komendy Powiatowej w Końskich oraz drużyna emerytów policyjnych.

REKLAMA

Po wielu godzinach gier najlepszymi w swoich kategoriach okazały się: Szkoła Podstawowa w Niekłaniu, a także zespół Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. Świętokrzyskiego.

Nagrody i puchary najlepszym wręczali: komendant inspektor Rafał Zieliński, wójt gminy Fałków Henryk Konieczny oraz skarbnik tego samorządu Anna Wajnberger.

Organizatorami wydarzenia byli: Komenda Powiatowa Policji w Końskich, Zarząd Wojewódzki NSZZ policjantów woj. świętokrzyskiego, Urząd Gminy w Fałkowie, Urząd Miasta i Gminy w Radoszycach. Policjanci za pomoc dziękują: Jadwidze i Ryszardowi Bednarczykom, Wiesławowi Stępniowi, Markowi Smolągowi. Opiekę medyczną nad zawodnikami sprawowała Beata Stępień z Jednostki Strzelckiej 2026 Końskie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *