REKLAMA

Za szybko i po alkoholu. Kolejni kierowcy ukarani

Od piątku do niedzieli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz Komisariatu Policji w Radoszycach ukarali kolejnych nietrzeźwych kierujących różnego rodzaju pojazdami. Zatrzymany został także kierujący, który za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe

„W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich na terenie gminy Radoszyce oraz gminy Końskie zatrzymali do kontroli trzech rowerzystów, którzy prowadzili jednoślady pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42- letni mężczyzna, który w swoim organizmie miał ponad półtora promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł” – relacjonuje młodszy aspirant Monika Zamachowska, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Tego samego dnia także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Smyków zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Ford. Siedzący za kierownicą 28-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało nieco ponad 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Natomiast w Radoszycach funkcjonariusze  zatrzymali motorowerzystę marki Romet, którego 40-letni kierujący miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Natomiast policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich na terenie miasta zatrzymali osobowego Saaba, którego kierujący w swoim organizmie miał 1,3 promila alkoholu.

REKLAMA

„W sobotę policjanci z miejscowej jednostki w Radoszycach zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym. Jak się okazało, trzeźwy 67-letni mężczyzna posiadał bezterminowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu. W niedziele mundurowi z Komisariatu Policji w Radoszycach w miejscowości Kapałów zatrzymali do kontroli drogowej motorower marki Zipp, którego kierujący także znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w swoim organizmie blisko 0,7 promila alkoholu. Natomiast tego samego dnia mundurowi w miejscowości Proćwin zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym 1500 złotych, a jego konto zasiliło 13 punktów” – dodaje Zamachowska.

Z kolei w poniedziałek od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji było ujawnianie kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 257 kierujących. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

 

REKLAMA

One thought on “Za szybko i po alkoholu. Kolejni kierowcy ukarani

  1. Telus pisze:

    przestępcy w tym PiSotalibskim powiecie?! niemożliwe?! to nie ich wina ,to wina tuska!

Dodaj komentarz