REKLAMA

Zagrali Gościa Oczekiwanego w Jakimowicach [zdjęcia]

Tym razem w Jakimowicach w gminie Radoszyce zagościł spektakl „Gość Oczekiwany” przygotowany przez młodzież w Lipie pod przewodnictwem księdza Tomasza Waśkiewicza. 

REKLAMA

Artystyczne wydarzenie miało miejsce w sobotę w Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jakimowicach, a na widowni zasiedli między innymi przedstawiciele radoszyckiej władzy: burmistrz Michał Pękala, przewodniczący Rady Gminy w Radoszycach Marian Jankowski oraz jego zastępca, a jednocześnie sołtys Jakimowic Tadeusz Basiak.

REKLAMA

To nie przypadek, że grupa teatralna działająca przy parafii w Lipie przybyła akurat do Jakimowic. Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny znajdujący się w tej wsi, choć mieści się na terenie innej gminy to jest kościołem filialnym dla parafii z Lipy, a jego proboszczem jest ten sam ksiądz – Tomasz Waśkiewicz.

Przedstawienie „Gość Oczekiwany” odegrane przez młodzież miało swoją premierę w czerwcu. Podobnie jak wtedy, tak i w sobotę spektakl opowiadający o nadejściu Jezusa Chrystua i prawdziwym przygotowaniu się na jego przyjście  zapełnił do ostatniego miejsca widownię. Po jego zakończeniu młodych aktorów nagrodzono gromkimi brawami. Przedstawiciele władzy mieli też dla artystów skromne upominki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *