REKLAMA

Zalew Antoniów z parkingiem i ścieżką rowerową. Zainauguruje ją Radoszycka Szprycha [wideo, zdjęcia]

Zmian nad Zalewem Antoniów, perłą gminy Radoszyce, ciąg dalszy! W ostatnich tygodniach powstała przy nim ścieżka rowerowa oraz utwardzono parking. Oficjalna inauguracja ścieżki będzie miała miejsce już 17 czerwca podczas II Memoriału im. Mariana Jankowskiego, czyli popularnego rajdu „Radoszycka Szprycha”.

REKLAMA

„Stoimy na miejscu utwardzonym, parkingowym, mamy tu kostkę. Poprzednio był to materiał kamienny. Zrealizowaliśmy ten parking, bo wsłuchaliśmy się w głosy mieszkańców, którzy tego chcieli. Zrobiliśmy też ścieżkę rowerową, którą chcemy dołączyć do drogi powiatowej. Niebawem być może pojawią się dobre informacje o przebudowie drogi powiatowej i wtedy tę ścieżkę będziemy mogli włączyć do istniejącego traktu” – mówi Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Wspomniana ścieżka będzie miała swój debiut podczas „Radoszyckiej Szprychy” –„W poprzednim roku ogłosiliśmy konkurs na datę, scenariusz i trasę. Do konkursu zgłosiło się kilka tras i to z niego czerpiemy i datę i trasy. Jednocześnie Stowarzyszenie Kuźnia Radoszycka pochyliła się nad tym by w memoriale znalazły się też ich pomysły. 17 czerwca będzie start o 13:00, ale od 12:00 będą zapisy na memoriał. Będziemy objeżdżać zalew, pojedziemy w kierunku Radoski, a następnie w kierunku Kapałowa i Pakuł. Później będziemy jechać do Wilczkowic by z powrotem spotkać się w tym miejscu. Trasa będzie miała około 25 kilometrów. Będzie wiele atrakcji i nagród, ale przede wszystkim to będzie wydarzenie poświęcone pomysłodawcy. To Marian Jankowski kilka lat temu założył „Radoszycką Szprychę” i dla niego chcemy zrobić coś specjalnego. Będziemy rozdawać wszystkim uczestnikom taką specjalną kronikę poświęconą Marianowi Jankowskiemu – za jego działalność sportową, społeczną, szkolną. Bardzo dziękuję Stowarzyszeniu Kuźnia i referatowi promocji za dokonanie tego dzieła. Będziemy też losować świetne nagrody dla każdego uczestnika, a na samym końcu będziemy wszystkich zapraszali do wspólnego grilla” – opowiada burmistrz Pękala.

REKLAMA

Tym razem W II Memoriał im. Mariana Jankowskiego „Radoszycka Szprycha” odbędzie się w sobotę 17 czerwca i będzie połączony z grą terenową „Poszukiwanie kwiatu paproci” – „Nowością II memoriału Mariana Jankowskiego będzie gra terenowa. Nazwa to „Poszukiwanie kwiatu paproci” – regulaminy i rajdu rowerowego i tej gry znajdziecie na naszej stronie internetowej i zachęcam wszystkich do zapoznania się wcześniej z tym regulaminem” – mówi nam burmistrz Michał Pękala.

Zapisy do „Radoszyckiej Szprychy” odbędą się w dniu imprezy w godz. 12.00 – 13.00 na parkingu przy zalewie Antoniów.

A sam zalew doświadczy kolejnych unowocześnień już po sezonie turystycznym  –„Od września, po sezonie, będziemy zalew wodociągować i robić kanalizację w pobliżu tak zwanej 'Górki’. Tam będziemy to przygotowywać pod kątem przyszłej gastronomii. Realizacja tego projektu to pieniądze zewnętrzne. Do prac budowlanych chcemy jednak przystąpić dopiero sezonie” – dodaje Pękala.

O wszystkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

REKLAMA

Dodaj komentarz