REKLAMA

Już dziś koncerty na Dniach Końskich 2019! [wideo]

Koncerty Dawida Kwiatkowskiego i Brathanków, show kabaretowe Marcina Dańca i Festiwal Food Trucków to tylko kilka z atrakcji, które czekają nas już w sobotę i niedzielę. W piątek ruszyły Dni Końskich 2019. Na to wydarzenie zapraszają władze gminy Końskie i Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. 

REKLAMA

„Wszystko zaczęło się od roku 1990, chociaż ostatecznie formuła utrwaliła się dopiero po 2003 roku. To dlatego, że poprzednio różne były konfiguracje między innymi związane z próbą połączenia świętowania o charakterze ludycznym z Koneckim Wrześniem. Rozdzielenie tych świąt nastąpiło definitywnie od 2004 roku i od tej pory na stałe jest to coś co różnicuje podwójny charakter tych świąt, które są dla Konecczyzny ważne”  – wspomina Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Dni Końskich to wydarzenie stworzone dla mieszkańców gminy Końskie, ale i gości naszej ziemi oraz naszych emigrantów, co podkreśla burmistrz Krzysztof Obratański – „Na Dniach Końskich tak naprawdę świętujemy, przyjmujemy gości z miast partnerskich. Tworzymy coś co ma charakter integrujący dla mieszkańców miasta i gminy Końskie, ale też zapraszamy wszystkich, którzy są tutaj turystycznie czy sentymentalnie. Pamiętajmy, że Konecczyzna to miejsce ogromnego wychodźstwa przez cały okres powojenny. Dzisiaj zjeżdżają do nas na wakacje Ci którzy stąd pochodzą, a którzy wyjechali za chlebem do innych części Polski, ale również za granicę. To jest również miejsce i czas dla nich” – opowiada Obratański.

REKLAMA

Publiczność pod scenę z pewnością przyciągną gwiazdy.

Tegoroczne Dni Końskich rozpoczną się już w piątek o godzinie 17:30. Wtedy to na koneckim Orliku przy ulicy Południowej zabrzmi pierwszy gwizdek pokazowego meczu piłkarskiego drużyn: Grzegorz Piechna i przyjaciele kontra połączone siły dwóch jednostek Urzędu Miasta i Gminy Końskie i Komendy Powiatowej Policji w Końskich –„Będzie to mecz pomiędzy pomiędzy drużyną Grzegorza Piechny znanego z boisk ekstraklasy piłki nożnej oraz jego przyjaciół, z którymi gra w tej chwili rekreacyjnie oraz drużyną która będzie reprezentowała Komendę Powiatową Policji, jak i przedstawicieli samorządu lokalnego. Mam nadzieję, że również bardzo ważnym elementem towarzyszącym temu wydarzeniu w wymiarze charytatywnym będzie zbiórka środków finansowych dla Sebastiana Makowskiego. Przed rozpoczęciem meczu Grzegorz Piechna przekaże koszulkę i piłkę, które prawdopodobnie zostaną zlicytowane w czasie późniejszym na aukcji oraz będziemy mogli złożyć datki do puszki, którą grupa osób wspomagających na to wydarzenie dostarczy” – opowiada Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz miasta i gminy Końskie.

Na rzecz niepełnosprawnego mieszkańca Końskich Sebastiana Makowskiego wolontariusze zbierać będą podczas wszystkich wydarzeń towarzyszących Dniom Końskich 2019. Więcej o akcji i samym Sebastianie znajdziecie TUTAJ.

W sobotę pod scenę w Parku Miejskim organizatorzy zapraszają już od godziny 16:00. Na początek zaprezentują się artyści z miast partnerskich oraz wokaliści ze Studia Piosenki Miejsko-Gminnego Domu Kultury. Wieczorem koncert da nasz konecki zespół Hash Cookie – to laureaci muzycznego show radiowej „Trójki” pt. „Start NaGranie”. Jednak Dni Końskich to zawsze także koncerty muzyków znanych w całym kraju –„Wystąpią takie gwiazdy jak Dawid Kwiatkowski – nieprawdopodobny idol młodzieży; pośmiejemy się razem z Marcinem Dańcem; pośpiewamy 'Czerwone Korale’ z Brathankami. Usłyszymy także nasze koneckie gwiazdy, czyli Dominikę Wróbel z zespołem oraz wspaniały zespół Hash Cookie oraz naszych wokalistów z Domu Kultury. Dni Końskich to nie tylko muzyka polska, bo to także goście z naszych zaprzyjaźnionych miast na Słowacji i na Węgrzech”  – informuje Marzena Kądziela z koneckiego Domu Kultury.

Główne gwiazdy tegorocznych Dni Końskich to Dawid Kwiatkowski i Brathanki.

Dawid Kwiatkowski na scenę wejdzie około godziny 20:15. Na sobotę zaplanowano jeszcze jedno niezwykle ciekawe wydarzenie. O 17:30 w Bibliotece Publicznej będzie miała miejsce inauguracja wystawy „W stronę grafiki” koneckiej twórczyni Elżbiety Musiał. 

Bardzo smakowitą nowością święta gminy ma być Festiwal Food Trucków. Pewnym jest, że kubki smakowe korzystających z tej atrakcji będą przeżywać niezwykłe uniesienia – „Co zapowiada się naprawdę wspaniale to I Festiwal Food Trucków. To wspaniała atrakcja dla tych, którzy lubią kuchnię egzotyczną, być może arabską. Będzie tutaj kilkanaście wspaniałych wozów ze smakowitym jedzeniem na co ja się bardzo cieszę”  – informuje Marzena Kądziela, wicedyrektor MGDK Końskie.

Food Trucki w Parku Miejskim w Końskich będziemy mogli spotkać w sobotę oraz w niedzielę w godzinach od 12 do 22.

W niedzielę pod sceną przy Domu Kultury warto zjawić się już około 16:00. Godzinę później koncert da wokalistka Dominika Wróbel. Około 19:00 na scenie pojawi się Marcin Daniec, a gminne święto zakończy występ grupy Brathanki. Jego początek zaplanowano na godzinę 20:00.

W niedziele około godziny 18:00 wręczone zostaną także najważniejsze nagrody przyznawane przez Samorząd Miasta i Gminy Końskie, czyli Koneckie Glorietty. Z ogromną radością możemy poinformować, że w tym roku statuetka powędruje także do redakcji tkn24.pl! Listę wszystkich laureatów znajdziecie TUTAJ.

W tym roku Dni Końskich ze sceny poprowadzą: pracownik Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich Anna Wiaderna oraz dziennikarz radiowy Paweł Solarz.  Już dziś serdecznie zapraszamy na wszystkie atrakcje zaplanowane na najbliższy weekend.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *