REKLAMA

Zbiórka świąteczna na rzecz dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych

Fundacja „TUO PORTU” TWOJA BEZPIECZNA PRZYSTAŃ z siedzibą w Kielcach organizuje I „Zbiórkę Świąteczną – Zaczaruj z Nami Święta”. Każdy może wesprzeć tę inicjatywę. 

REKLAMA

Fundacja postanowiła pomóc dzieciom wychowującym się poza domem rodzinnym – wychowankom Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Dziecku i Rodzinie w Stąporkowie oraz Placówki Rodzinnej w Brodach.

REKLAMA

„Rozpoczęliśmy od wizyty w Placówce, tak by poznać potrzeby dzieciaków. Na dzień dzisiejszy jest ich łącznie 29. Potrzeby te okazały się być spójne z wyznaczonymi wstępnie przez nas celami. I tak rozpoczęliśmy realizację I edycji akcji „Zbiórka Świąteczna – Zaczaruj z Nami Święta”. Chcielibyśmy aktywizować społeczność lokalną do wsparcia na rzecz dzieci” – mówi Urszula Sękowska, członek Zarządu Fundacji.

Akcję wsparło już kilka koneckich przedsiębiorstw oraz szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Plater w Końskich, II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich, Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Stadnickiej Woli, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich, Centrum Kształcenia AWANS w Końskich Szkoły dla Młodzieży i Dorosłych, Centrum Kształcenia Ustawicznego PERFEKT w Końskich oraz Niepubliczne Technikum Zawodowe w Końskich ZDZ w Kielcach.

W jaki sposób można dołączyć do zbiórki? Są na to różne sposoby:

  • Od 1 do 15 grudnia będzie można wspierać dzieciaki, przekazując na ich rzecz książki, artykuły sportowe, papiernicze, słodycze, artykuły żywnościowe, zabawki i inne upominki – wszystkie te rzeczy można przekazywać w wyznaczonych punktach, m.in. w wyżej wymienionych szkołach;
  • Zostać Świętym Mikołajem dla wybranego wychowanka;
  • Przekazać na rzecz Placówek lampki choinkowe, żywe drzewko, dekoracje;
  • Uczestniczyć w zbiórce publicznej, przeprowadzanej w Kielcach, zarejestrowanej pod numerem 2017/5128/OR;
  • Przekazywać wpłaty pieniężne na rzecz fundacji;
  • Fundacja potrzebuje także chętnych pełnoletnich wolontariuszy do pomocy przy realizacji akcji „Zbiórka Świąteczna – Zaczaruj z Nami Święta”. Wsparcie polegałoby na uczestniczeniu w zbiórce do koszyków oraz puszek w sklepie wielobranżowym na terenie Kielc.

„Za okazane dotychczas wsparcie serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do wsparcia i kontaktu z fundacją. Wierzymy, że dzięki darczyńcom i ludziom o czystych sercach możemy sprawniej realizować nasze cele. Zwieńczeniem akcji ma być przekazanie zgromadzonych darów 19 grudnia 2017 roku” – dodaje Urszula Sękowska.

Jeżeli chcą Państwo wesprzeć akcję, należy skontaktować się z Fundacją mailowo: [email protected] lub poprzez Facebooka: https://www.facebook.com/tuoportu/.

Dane do wsparcia finansowego:
Fundacja „TUO PORTU” Twoja Bezpieczna Przystań
ul. Duńska 23 25-109 Kielce
mBank nr rachunku: 84 1140 2004 0000 3602 7721 8834,
tytułem: darowizna na cele statutowe fundacji

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *