REKLAMA

Zbiornik w Starym Młynie będzie można obejść dookoła [wideo, zdjęcia]

To dobra wiadomość dla wszystkich lubiących spacery na świeżym powietrzu. Już niebawem zbiornik wodny na Starym Młynie w Końskich będzie można obejść dookoła. Gmina za chwilę wyłoni wykonawcę kładki, która połączy dwa brzegi tego akwenu.

REKLAMA

„Od strony wschodniej do zalewu w Starym Młynie wpływa rzeczka, która stanowi podstawę tego zbiornika. Dzisiaj ścieżki z obu stron kończą się na brzegu tej rzeczki, a plan jest taki by umożliwić spacer dookoła, by spiąć oba brzegi kładką i projekt tej kładki ma dać taką możliwość” – mówi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Samorządowcy zakładali, że chcą przeznaczyć na to zadanie 100 tysięcy złotych, ale mimo dwóch przetargów nie znalazł się wykonawca, który chciałby w tej kwocie zrealizować tę inwestycję  –„Zgłosiło się aż osiem firm, czyli zainteresowanie jest. Natomiast najkorzystniejsza oferta opiewa na kwotę 183 tysiące złotych, czyli znacznie powyżej tego co ostatnio na rynku było” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Za to samo zadanie w tym przetargu inni wykonawcy chcieli jednak nawet 700 tysięcy złotych. Gmina prawdopodobnie więc zdecyduje się na wyłonienie wykonawcy, a prac przy zbiorniku powinniśmy spodziewać się już w najbliższych tygodniach –„Jeżeli oferta będzie poprawna to jesteśmy gotowi do podpisania umowy […] W tym miesiącu nastąpiłoby podpisanie umowy, a przewidujemy dwa miesiące na wykonanie zadania” – dodaje Obratański.

Wygląda więc na to, że jeszcze przed wakacjami zbiornik na Starym Młynie stanie się jeszcze atrakcyjniejszy dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “Zbiornik w Starym Młynie będzie można obejść dookoła [wideo, zdjęcia]

 1. stary młyn pisze:

  No jak narazie to dookoła trzeba chodzić by dostać się do centrum miasta ze Starego Młyna ,ponieważ od prawie roku jest zamknięty wiadukt! Ciekawe czemu o tym fakcie jest tak cichutko w lokalnych mediach?!może w końcu ktoś zainteresowałby się tematem.

  • Arek Góral pisze:

   Sprawa była kilkukrotnie u nas poruszana. Wiadukt został zamknięty decyzją PKP – zatem spółki państwowej.

 2. Sahara pisze:

  Znowu sukces ??? od pomysły do realizacji ile upłyneło czasu jak wody ze zbiornika , 2 lata ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *