REKLAMA

Zespół Remont Pomp wystąpił w Końskich [wideo, zdjęcia]

W niedzielę 24 marca w Koneckim Centrum Kultury miał miejsce nietypowy koncert. Na scenie sali widowiskowej wystąpił zespół Remont Pomp, który gra muzykę etniczną, awangardową i improwizacyjną. 

REKLAMA

„Sam jesteś pompa” to koncert nietypowy. Muzycy to osoby z zespołem Downa, które grają na niecodziennych instrumentach. Grupa powstała w 2003 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gdańsku.

REKLAMA

– „Dzisiaj wyjątkowy koncert, bo i artyści wyjątkowi. Ten koncert jest właściwie premierowy, jeżeli chodzi o wydarzenia muzyczne w tej sali. Bardzo się cieszę, bo tak jak wspominałem, ten projekt jest wyjątkowy i wyjątkowe przeżycia towarzyszą widzom, którzy uczestniczą w tym koncercie. 'Remont Pomp’ – tak się nazywa ten projekt. Jest to muzyka w większości improwizowana i oparta na rytmie” – przemawiał do zebranych dyrektor KCK Piotr Salata.

Inspiracją dla zespołu jest muzyka perkusyjna, bogata szczególnie w rytmy afrykańskie. Remont Pomp eksperymentuje poprzez wykorzystanie nietypowych instrumentów oraz przedmiotów codziennego użytku, które na co dzień nie kojarzą się z muzyką.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz