REKLAMA

Zmiany na Browarach i Starym Młynie. Trwa modernizacja zbiorników [wideo, zdjęcia]

W stawach na koneckich Browarach właśnie spuszczana jest woda. To w związku z wielką inwestycją, którą realizuje gmina Końskie, a która dotyczy właśnie Browarów oraz  Starego Młyna. Ten drugi zbiornik jest już całkowicie rozkopany. 

REKLAMA

Pracami w obu przypadkach zajmuje się firma Stawecki Holding. Zlecony jej zakres prac realizowany jest w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj” i obejmuje m.in.: opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do prawidłowej realizacji inwestycji oraz roboty budowlane polegające na oczyszczeniu i odmuleniu trzech zbiorników wodnych – obu na Browarach oraz zbiornika na Starym Młynie.

Wykonane prace będą polegać także na budowie nowych jazów piętrzących, wykonaniu umocnień brzegów zbiorników, wykonaniu utwardzonych ciągów pieszo-rowerowych, budowie stanowisk wędkarskich, budowie miejsc postojowych w okolicach zbiornika Stary Młyn oraz wykonaniu i montażu elementów takich jak: ławki, ławostoły, stojaki na rowery, tablice edukacyjne oraz wiaty przyrodniczej.

REKLAMA

Na realizację zadania Gmina pozyskała środki zewnętrzne. Wartość całkowita poniesionych kosztów  wynosi 8 752 613,70 zł a dofinansowanie to aż 85% czyli 7 439 721,65 zł.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *