REKLAMA

Zmiany na Targowicy Miejskiej w Końskich. Za nami prace rozbiórkowe [wideo]

W ostatnich dniach w Końskich nie sposób było nie zauważyć dużych prac rozbiórkowych na terenie Targowicy Miejskiej. Postanowiliśmy sprawdzić, co zadziało się w tym miejscu. 

REKLAMA

Koparki i buldożery przybyłe na miejsce rozebrały dawne budki, które pełniły funkcje stoisk mięsnych –„Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przystąpiło do rozbiórki części pawilonów handlowych, murowanych, które pochodzą z dosyć zamierzchłych czasów i kiedyś były budkami mięsnymi. One nie spełniają dzisiaj żadnych kryteriów higienicznych dopuszczających takie ich użytkowanie i wobec tego tak naprawdę były martwe” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Wiadomo, że w tym miejscu pojawi się inny rodzaj działalności –„To jest coś co powstaje w uzgodnieniu między PGK, a samymi zainteresowanymi, którzy użytkują targowicę i bardzo szybko przekonamy się co to jest. To jest metoda realizacji pewnych rzeczy małymi krokami i w porozumieniu, kompromisie między gospodarzem targowicy, a tymi którzy użytkują ją […] Rozbiórka pozwoli na zwiększenie przestrzeni pod innego typu użytkowanie, choć tak naprawdę jest tylko wstępem do uporządkowania przestrzeni” – mówi burmistrz Końskich.

REKLAMA

Rozbiórki prowadzone były w ramach prac własnych Zarządu Targowicy, czyli Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Wykonane one były więc bez dodatkowych obciążeń dla budżetu tej gminnej firmy. W najbliższych miesiącach targowica ma przechodzić stopniowe remonty i przebudowy tak, by zmieniała się jej estetyka, ale i wymiar praktyczny dla kupujących, jak i sprzedających.

Zdjęcia:

REKLAMA

4 thoughts on “Zmiany na Targowicy Miejskiej w Końskich. Za nami prace rozbiórkowe [wideo]

 1. Bob pisze:

  A co z wizją nowego annotargu w tym miejscu, upadła?
  Teren jest zbyt cenny.
  Żeby czasem „w porozumieniu” nie powstała jakaś galeria.

 2. M pisze:

  Nazywać targ „Targowicą” to trzeba mieć nieprzeciętne poczucie humoru

 3. Mirek pisze:

  W Końskich jak sięga moja pamięć (mam 59l.) ,,targowicą” mieszkańcy Końskich nazywali plac na którym odbywał się targ.W miejscu gdzie obecnie stoi tzw. BARTEK była targowica,obok dawnego dworca PKS.Na ul.Starowarszawskiej vis-a-vis budynku nr5 była targowica na którą okoliczni chłopi furmankami przywozili na handel produkty rolne.Tak że-targ to targowica.Taka tradycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *