REKLAMA

Zmieni się otoczenie szkoły w Dziebałtowie [wideo, zdjęcia]

Wiele zmian czeka w najbliższych miesiącach otoczenie Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Dziebałtowie. Już teraz z pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego 2020 powstaje tam plac zabaw, a za chwilę ruszą prace przy budowie podjazdu oraz miejsc postojowych. 

REKLAMA

Podjazd przy szkole wraz z miejscami postojowymi powstanie na życzenie rodziców, którzy odwozili do najmłodszych klas, ale i do funkcjonującego w tym miejscu przedszkola swoje pociechy –„Dzieci już nie dochodzą, a są dowożone. Jedną z ostatnich szkół, w których istnieje placówka przedszkolna i są kłopoty z tego typu działaniem była Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie. Tam wąski jeden zjazd i brak parkingów zewnętrznych powodował, że przy ruchliwej drodze powiatowej dzieciom i rodzicom permanentnie groziło jakieś zdarzenie drogowe. Zdecydowaliśmy się zaprojektować zjazd, który będzie odbywał się po ruchu okrężnym z odrębnego zjazdu i wjazdu, a w środku będą miejsca postojowe tak by można było samochód zostawić, odprowadzić dziecko do przedszkola i odjechać nie blokując ruchu i nie narażając siebie i dzieci na ryzyka”  – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Budowa zjazdu wraz z miejscami postojowymi może kosztować około 200 tysięcy złotych. Z kolei nieco dalej na placu szkolnym powstanie także postojowy plac utwardzony. To zadanie będzie kosztować gminę kolejne około 100 tysięcy złotych. Tymczasem już teraz przy podstawówce w Dziebałtowie trwają prace przy budowie „Placu Zabaw w zgodzie z naturą”. Ta inwestycja jest możliwa dzięki mobilizacji mieszkańców sołectwa oraz okolic i wygranej w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2020. Przypomnijmy, że przed rokiem za budową tego placu zabaw opowiedziało się aż 1347 mieszkańców gminy Końskie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *