REKLAMA

Znamy plany szkół na nadchodzące studniówki [wideo]

Ze względu na epidemię koronawirusa pod znakiem zapytania stoi organizacja studniówek w szkołach ponadpodstawowych w całej Polsce. Niektóre szkoły decydują się na zorganizowanie balu po okresie maturalnym zamiast studniówki, ograniczenie obecności grona pedagogicznego do dyrekcji i wychowawców czy też zakaz zapraszania osób towarzyszących spoza szkoły. Przyglądamy się, jak sytuacja wygląda w placówkach powiatu koneckiego.

REKLAMA

I Liceum Ogólnokształcące w Końskich obecnie przygotowuje się do utworzenia normalnej, tradycyjnej studniówki w dotychczasowo znanej nam formie.

„My planujemy zrobić taką tradycyjną studniówkę, o ile oczywiście wszystkie czynniki na to pozwolą. Nie myśleliśmy o jej przesuwaniu – były pomysły, żeby taki bal pomaturalny w czerwcu już po maturze, kiedy będziemy po tych wszystkich egzaminach. Wstępnie chcemy zarezerwować dwa terminy – jeden na luty, a drugi na czerwiec w przypadku, gdybyśmy chcieli skorzystać z tego drugiego terminu […] Na początku mieliśmy plan, żeby zrobić wewnątrzszkolną studniówkę bez osób towarzyszących, ale potem stwierdziliśmy, że chcemy, żeby było tradycyjnie – z osobami towarzyszącymi i nauczycielami. Mam nadzieję, że się uda” – mówi nam Julia Wąsik, uczennica I LO, członek komitetu studniówkowego.

REKLAMA

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 młodzież ma salę zarezerwowaną. Jeśli sytuacja epidemiczna nie przeszkodzi w zorganizowaniu studniówki to ta się odbędzie, jednak spośród grona pedagogicznego w balu będą uczestniczyć jedynie wychowawcy i dyrekcja. Młodzież może zaprosić osoby towarzyszące, jednak szkoła będzie wymagała pełnej listy osób uczestniczących w studniówce wraz z ich numerami telefonów.

II Liceum Ogólnokształcące w Końskich planuje zorganizować studniówkę bez osób towarzyszących spoza szkoły o ile sytuacja epidemiczna nie ulegnie poprawie. W przypadku takiej formy uczniowie będą mieli także możliwość organizacji drugiego balu, który odbędzie się, gdy podopieczni „Nowego Ogólniaka” staną się jego absolwentami.

„Według naszych wstępnych ustaleń, czyli dyrekcji z komitetem studniówkowym planujemy, że studniówka się odbędzie tak, jak od kilkunastu lat poza budynkiem szkoły. Odbędzie się ona w sali bankietowej Markiz. Jedno, co może się zmienić, a liczymy, że się zmieni – wstępnie ustalone jest, że tylko i wyłącznie nasi uczniowie będą w niej uczestniczyć i minimum grona nauczycielskiego […] Ja mówiłam uczniom, że być może będzie to inna formuła tego balu, czyli tylko i wyłącznie osoby z naszej szkoły. Wtedy jest możliwość zorganizowania drugiego balu, który byłby już balem maturalnym, czyli rządziłby się innymi prawami. Wtedy to oni organizują taki bal i to oni mogą ewentualnie zaprosić grono nauczycielskie. O takiej możliwości ich poinformowałam, zobaczymy co z tego wyjdzie” – opowiada nam dyrektor II LO w Końskich Beata Salata.

ZSP w Stąporkowie na razie nie ma szczegółowych ustaleń co do organizacji studniówki. Jak udało nam się ustalić, sala dla młodzieży jest zarezerwowana, jednak nie jest znana jeszcze formuła, nie można obecnie także mówić o wprowadzonych ograniczeniach. Szkoła obserwuje rozwój sytuacji epidemicznej.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Końskich planuje zorganizować małą, kameralną, wewnętrzną uroczystość. Impreza odbędzie się w budynku szkoły bez gości spoza placówki.

Studniówki w tym roku organizować nie będzie ZSP nr 3 w Końskich. Rodzice uczniów zadecydowali, że impreza może się odbyć, ale bez osób towarzyszących spoza szkoły. Jak przekazuje nam dyrektor placówki Beata Fidor chęć udziału w takim balu maturalnym wyraziły jedynie 2 osoby.

Żadnej klasy maturalnej nie ma natomiast w ZSP nr 2 w Końskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *