REKLAMA

Znów nie będzie biegów 3 Majowych. PTTK zaprasza na spacer historyczny

Kolejny rok z rzędu nie odbędą się tradycyjne 3 Majowe biegi w Końskich. W 2020 i 2021 nie mogły one zostać zorganizowane z uwagi na pandemię. Tym razem przeszkadza rewitalizacja Parku Miejskiego w Końskich. PTTK Końskie zaprasza jednak na spacer historyczny. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 kwietnia. 

REKLAMA

Foto: Archiwum tkn24.pl

„Przed pandemią spotykaliśmy się trzydziestokrotnie, by świętować rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja na biegach ulicznych w Parku Miejskim. W roku ubiegłym zorganizowanie biegów uniemożliwił koronawirus. Teraz pandemia odpuściła, a na przeszkodzie do zorganizowania kolejnej edycji imprezy stanęła rewitalizacja parku” – mówi nam Wojciech Pasek, prezes koneckiego oddziału PTTK Końskie.

W tym roku, w miejsce biegów, Muzeum Regionalne PTTK oraz Komisja Opieki nad Zabytkami PTTK Końskie zapraszają na 3. Spacer historyczny, ulicami miasta o długości ok. 12 km. pn. „Szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej w Końskich”. Trasa będzie pokonywana przez uczestników indywidualnie.

REKLAMA

Turyści będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy historycznej dotyczącej obiektów znajdujących się na trasie spaceru i związanych z nimi wydarzeniami.

Szczegóły znajdziecie na poniższym plakacie, a zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej PTTK Końskie – TUTAJ. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

6 thoughts on “Znów nie będzie biegów 3 Majowych. PTTK zaprasza na spacer historyczny

 1. Mieszkaniec pisze:

  Jak tu uczestniczyć w spacerze historycznym, jak myśli o inflacji 11% chodzą mi po głowie.

 2. aaa pisze:

  jak nie pandemia to rozjebxxx park co wymyślą za rok ,a pewnie jeszcze park nie będzie zrobiony bo poślizg musi być czyja to wina tuska ,wojny na ukrainie

 3. aaa pisze:

  spacer turystyczny ulicami miasta dobre ,pół miasta rozkopane proponuje zaopatrzyć się w kalosze jak ktoś ma ochote iść bo ja nie idę no jeszcze trzeba płacić za zwiedzanie placu budowy chyba żart

 4. Konecczanka pisze:

  Indywidualny spacer krajoznawczy -koszt 15zł.
  Opłata za wstęp – Koneckie Narodowe. Tylko co? Bo na pewno nie Park i na pewno nie Miasto. Może Konecka Farsa Narodowa?

 5. koko pisze:

  Dziękujemy ci rządzie pisowski za kolejne zakazy. Ukraincy nie są chorzy tylko my mamy wirusa.

Dodaj komentarz