REKLAMA

Znów ścigali się w Rudzie Malenieckiej [wideo, zdjęcia]

Rowerowe szaleństwo znów ogarnęło gminę Ruda Maleniecka. W sobotę odbyła się tam kolejna edycja „Krótkiego Wyścigu MTB”. W wydarzeniu udział wzięło 90 osób, które ścigały się w różnych kategoriach wiekowych. 

REKLAMA

„Wyścig odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 10, które mają trasę wyznaczoną na boisku przy szkole, to 4-5 okrążeń po 320 m. Druga kategoria wiekowa to młodzik i tu mamy podział na chłopców i dziewczyny – dziewczyny jadą 5 km, chłopcy 10 km. Trzecia kategoria jest open, powyżej 15 lat – tutaj też z podziałem na mężczyzn i kobiety. Panowie mają do pokonania 5 okrążeń po 5 km, a panie 2 lub 3 okrążenia po 5 km. Trasa jest bardzo malownicza, wiedzie przez leśnictwo Czapla i stawy o tej samej nazwie Czapla” – mówi nam Gerard Pachuc, organizator wydarzenia.

Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów pakiet startowy z drobnymi upominkami i materiałami dotyczącymi gminy Ruda Maleniecka. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymywali ciekawe nagrody od sponsorów imprezy. To między innymi sprzęt kolarski.  W sumie by cieszyć się kolarstwem, a także zaznać odrobiny rywalizacji do gminy przyjechało 90 osób z różnych miejsc w Polsce. To, że kolejna edycja wyścigu się udała cieszy włodarza Rudy Malanieckiej, wójta Leksza Kucę –„To jest już tradycją, że w Rudzie Malenieckiej odbywa się wyścig rowerowy. Organizujemy to wspólnie z naczelnikiem OSP Gerardem Pachucem. Ten wyścig promuje naszą gminę i nasz region w Polsce i nie tylko. Od kilku lat spotykamy tutaj różne osoby, też profesjonalnych zawodników. Ja dzisiaj też wezmę udział, zobaczymy jak to wyjdzie” – opowiada nam wójt.

REKLAMA

Warto dodać, że samorząd gminny na czele z wójtem jest współorganizatorem tego sportowego wydarzenia. Wyniki rywalizacji znajdziecie poniżej:

Kategoria dziecko

1. Alicja Konopka
2. Gustaw Lange
3. Filip Mirowski

Kat II młodzik
Dziewczynki

Dziewczynki
1. Lena Kaczmarek
2. Alicja Konopka (ponownie)
3. Maja Czechowska

Chłopcy
1. Maks Moskal
2. Jakub Wilczynski
3. Maciej Szymczyk

Kat. Open

Kobiety
1. Magdalena Dziuba
2. Magdalena Pachuc
3. Elżbieta Szymczyk

Mężczyźni
1. Marcin Lange
2. Michał Konopka
2. Paweł Bocheński

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Znów ścigali się w Rudzie Malenieckiej [wideo, zdjęcia]

  1. konik pisze:

    Kiepska pogoda była. Wójta czasem nie zawiało?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *