REKLAMA

Zobaczcie jak przebiegało zakończenie roku szkolnego w gminie Ruda Maleniecka [zdjęcia]

W miniony piątek zakończenie roku szkolnego 2023/24 przeżywali też uczniowie placówki z gminy Ruda Maleniecka. Tam wydarzenie uświetnił występ siódmoklasistów, którzy pożegnali starszych kolegów i koleżanki.

REKLAMA

fot. SP Ruda Maleniecka

W godzinach porannych w kościele w Rudzie Malenieckiej odbyła się msza święta w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie wszyscy zebrali się w do budynku szkoły podstawowej, gdzie odbyły się uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęła dyrektorka placówki Dorota Zygmunt, która powitała zebranych i podziękowała za cały rok pracy zarówno nauczycielom jak i uczniom i ich rodzicom. Później przyszła pora na rozdanie nagród, wyróżnień i świadectw uczniom, którzy odznaczyli się wysokimi wynikami w nauce, dobrym zachowaniem i osiągnięciami w konkursach.

Do zebranych zwróciła się też wójt gminy Ruda Maleniecka Jolanta Orman, która podziękowała rodzicom i nauczycielom za trud włożony w wychowanie dzieci i młodzieży. Pogratulowała wysokich wyników w nauce oraz życzyła uczniom bezpiecznych i udanych wakacji.

fot. SP Ruda Maleniecka

Kolejnym punktem programu była akademia słowno-muzyczna przygotowana przez siódmoklasistów i skierowana do uczniów, którzy skończyli ósmą klasę i żegnali się ze szkołą.

Na koniec oficjalnie pożegnano i podziękowano emerytowanej pedagog szkoły podstawowej Jadwidze Rurarz.

Atmosfera była radosna, dzieciaki i nauczyciele cieszyli się na nadchodzące wakacje i miło wspominali miniony rok szkolny.

Zdjęcia (SP w Rudzie Malenieckiej):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *