REKLAMA

Zobaczcie, które drogi chce wyremontować gmina Końskie [wideo]

Gmina Końskie w ramach uzupełniającego naboru wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych złożyła pięć projektów, na których realizację chciałaby otrzymać wsparcie. Wszystkie te inwestycje łącznie są warte ponad 7,5 miliona złotych, a w grę wchodzi bardzo wysokie, 80-procentowe dofinansowanie.

REKLAMA

Dofinansowania z naboru uzupełniającego Funduszu Dróg Samorządowych nie zostały jeszcze przyznane i są w trakcie rozstrzygania. Niebawem zostanie ogłoszona lista inwestycji, na które samorządy otrzymają dotacje. Gmina Końskie wnioskuje o wsparcie pięciu projektów.

„W tym roku pewnie będzie trudniej, dlatego, że pierwszy rok z jednej strony był bardzo bogaty finansowo, a z drugiej tylko dobrze przygotowani, tylko zdeterminowani zgłosili się do tego konkursu i w związku z tym wygrali dofinansowania. Tym razem pieniędzy jest troszkę mniej, a zainteresowanych dużo więcej dlatego pewnie będą problemy, żeby każdy dostał wszystko” – mówił nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Łącznie wszystkie inwestycje, które w ramach naboru uzupełniającego chce zrealizować gmina Końskie opiewają na ponad 7 milionów 600 tysięcy złotych. Konecki samorząd wnioskuje o aż 80% dofinansowania, co poskutkowałoby ponad 6 milionami złotych wsparcia z rządowego programu.

Zdjęcie poglądowe.

„Największą inwestycją spośród tych dróg, dla których złożyliśmy wnioski o dofinansowanie w naborze wakacyjnym to uzupełniająca droga na terenach inwestycyjnych. Równoległa droga do ulicy Koneckich Odlewników ma doprowadzić do możliwości uruchomienia sprzedaży kolejnych działek na terenach przemysłowych […] Ona będzie zawierać pełne uzbrojenie pozwalające na to, żeby te tereny rzeczywiście mogły być kupowane, a następnie zagospodarowane pod działalność gospodarczą” – mówi Krzysztof Obratański.

Jedynie budowa ulicy Hutniczej szacunkowo opiewa na niemal 4 miliony 800 tysięcy złotych, natomiast gmina zamierza zrealizować jeszcze cztery inwestycje drogowe. Są to:
– budowa drogi gminnej łączącej Nowy Dziebałtów z Gatnikami, której wartość to niemal 875 tysięcy złotych,
– przebudowa drogi wewnętrznej w Bedlnie za niespełna 300 tysięcy złotych,
– przebudowa ulic Spółdzielczej i Dorzecznej w Sielpi za ponad 1 milion 100 tysięcy złotych,
– remont drogi gminnej Pomyków – Szabelnia – Piła za ponad 500 tysięcy złotych.

Do tematu dróg realizowanych w ramach naboru uzupełniającego Funduszu Dróg Samorządowych będziemy powracać.

REKLAMA

One thought on “Zobaczcie, które drogi chce wyremontować gmina Końskie [wideo]

  1. Wojtek pisze:

    Najgorsza droga to Fidor -Przysucha, od 30 lat jest łatana, 90% nawierzchni to łaty, To jest wizytówka Końskich

Dodaj komentarz