REKLAMA

Zrozumienie krachu kryptowalutowego: Czy powinieneś inwestować w Bitcoin?

[artykuł tylko dla pełnoletnich, materiał sponsorowany] Bitcoin stracił tak wiele na wartości od listopada ubiegłego roku. Według szacunków, wszystkie aktywa kryptowalutowe spadły z około 3 bilionów dolarów do około 900 miliardów dolarów. I to wskazuje na najnowszy krach kryptowalutowy, który wzbudził obawy dotyczące inwestycji w Bitcoin i inne kryptowaluty. Odwiedź ten link, aby uzyskać po więcej informacji na temat inwestycji w bitcoiny.

REKLAMA

Zrozumienie krachu kryptowalutowego

REKLAMA

Krach kryptowalutowy to okres znacznej utraty lub skurczenia się wartości aktywów kryptowalutowych. Krach kryptowalutowy można porównać do typowego upadku gospodarczego. W kryzysie finansowym 2008/2009 wiele firm zostało zamkniętych. Wiele innych poniosło ogromne straty, a niektóre wymagały interwencji rządu, aby przetrwać. Inwestorzy również stracili swoje inwestycje.

Krach kryptowalutowy wpływa również na inwestorów kryptowalutowych. Kiedy wartość aktywów kryptowalutowych spada, inwestorzy ponoszą znaczne straty w zależności od wielkości swoich inwestycji. Dla inwestorów Bitcoin, ostatni krach kryptowalutowy oznacza, że ponieśli straty z powodu znacznego spadku ceny Bitcoin. 

Czy jednak krach kryptowalutowy oznacza koniec dla inwestorów kryptowalutowych? W pierwszej kolejności należy podkreślić, że w przeszłości miało miejsce wiele krachów kryptowalutowych. Podczas tych krachów inwestorzy Bitcoina tracili, a niektórzy nawet odchodzili. I jest to zrozumiałe z perspektywy inwestycyjnej, ponieważ żaden inwestor nie chce inwestować tam, gdzie na pewno straci pieniądze.

Inwestowanie w Bitcoina

Bitcoin zapewnia nowe atrakcyjne aktywo, a miliony użytkowników zainwestowały w niego, a wielu z nich odniosło sukces. Bitcoin jest dobrym aktywem inwestycyjnym ze względu na zmienność jego ceny. Zazwyczaj inwestorzy kupują Bitcoin, gdy cena jest niska i sprzedają, gdy cena strzela w górę.

Co jest bardziej interesujące na temat Bitcoin jest to, że jest odpowiedni dla doświadczonych i niedoświadczonych inwestorów. Nawet bez doświadczenia z Bitcoin, możesz stać się handlowcem Bitcoin dzisiaj, polegając na urzędnik platformach.

Bitcoin rozszerzy i zdywersyfikuje Twój portfel inwestycyjny. Oprócz skupienia się na kilku konwencjonalnych aktywach, takich jak akcje czy obligacje, możesz dodać Bitcoin do portfela i cieszyć się korzyściami. Jedną z oczywistych korzyści jest to, że Bitcoin rozłoży twoje ryzyko. Tak więc, nadal masz Bitcoin jako realne zabezpieczenie, gdy rynki akcji spadają lub zawodzą.

Innym powodem do zakupu Bitcoina jest to, że pomoże on zwiększyć wydajność twojego portfela. Poprzednie badania wykazały, że kiedy inwestujesz w Bitcoin, jednym z pozytywnych skutków jest poprawa wydajności całego portfela. Ale czy nadal inwestujesz w Bitcoin podczas krachu kryptowalutowego?

Kupowanie Spadków

’Kupowanie spadków’ oznacza kupowanie aktywów, gdy ceny są niskie z oczekiwaniem, że ceny ustabilizują się, a nawet wzrosną z czasem. I to może być doskonała strategia inwestowania w Bitcoin podczas krachu. Wartość Bitcoina będzie niska, a Ty będziesz cieszyć się dobrą zniżką przy zakupie. Następnie możesz sprzedać Bitcoin, gdy ceny wzrosną.

Historia pokazała, że ceny Bitcoin są bardzo zmienne, co czyni je ryzykowną inwestycją. Jednak krach kryptowalutowy nie powinien Cię zniechęcić, jeśli masz większą awersję do ryzyka. W przeszłości ceny Bitcoin wracały do poziomów sprzed krachu po zakończeniu spadków. Spadki cen podczas krachu kryptowalutowego nie są trwałe.

Bądź bardziej ostrożny

Ale nawet jak inwestujesz w Bitcoin w trakcie krachu kryptowalutowego, zawsze zachowuj ostrożność. Nie inwestuj więcej pieniędzy w Bitcoin niż możesz pozwolić sobie na ich utratę. Co więcej, inwestuj niskie kwoty w perspektywie długoterminowej. Na przykład możesz zdecydować się na zainwestowanie pewnej kwoty pieniędzy w zakup Bitcoin każdego miesiąca lub po kilku miesiącach. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *