REKLAMA

ZSP nr 1 w Końskich zakupi specjalistyczny sprzęt do nauki zawodów [zdjęcia]

Siedemdziesięciu uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich w ciągu dwóch lat szkolnych zrealizuje projekt pn. „Dobry zawód podstawą sukcesu”. W ramach inicjatywy szkoła otrzyma ponad 400 tysięcy złotych dofinansowania. Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji kluczowych uczniów ZSP nr 1 w Końskich niezbędnych w kontekście przyszłego zatrudnienia.

REKLAMA

Przedsięwzięcie przewiduje następujące działania:
– doposażenie pracowni przedmiotowych i pracowni kształcenia zawodowego na kwotę nieco ponad 143 tysięcy złotych,
– podniesienie kompetencji kluczowych uczniów (matematyczne, doradztwo edukacyjno-zawodowe),
– zajęcia dodatkowe dla uczniów: florystyczne, spawanie metodą MIG/MAG, TIG, CISCO, obsługa drukarek 3D,
– wyjazdy studyjne do firm oraz na targi branżowe,
– staże zawodowe dla 30 uczniów.

REKLAMA

Łączna kwota projektu to ponad 400 tysięcy złotych.

Szkoła wzbogaci swoją bazę dydaktyczną m.in. o nową pracownię komputerową z piętnastoma stanowiskami dla uczniów, drukarkami A3, laptopami i drukarką 3D z filtrem HEPA, który pochłania opary i drobinki filamentu, jest bezpieczniejszy w użytkowaniu przez uczniów. Ponadto drukarka będzie wyposażona w moduł WiFi i wbudowaną kamerę, umożliwiającą ciągłą kontrolę druku, a także przesyłanie obrazu na ekran komputera.

W pracowni pojazdów samochodowych stanowisko do badania alternatorów STA-2 z falownikiem 12/24V z modułem do rozruszników oraz system zintegrowany typu Motronic M 1.5.2. – stanowisko przeznaczone jest do demonstracji funkcjonowania systemu sterowania pracą silnika w zakresie kąta wyprzedzenia zapłonu oraz zmian dawki paliwa w funkcji temperatury, prędkości obrotowej, obciążenia i innych parametrów.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Zdjęcia – ZSP nr 1 w Końskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *