Siedemdziesięciu uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich w ciągu dwóch lat szkolnych zrealizuje projekt pn. "Dobry zawód podstawą sukcesu". W ramach inicjatywy szkoła otrzyma ponad 400 tysięcy złotych dofinansowania. Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji kluczowych uczniów ZSP nr 1 w Końskich niezbędnych w kontekście przyszłego zatrudnienia.

Przedsięwzięcie przewiduje następujące działania:
- doposażenie pracowni przedmiotowych i pracowni kształcenia zawodowego na kwotę nieco ponad 143 tysięcy złotych,
- podniesienie kompetencji kluczowych uczniów (matematyczne, doradztwo edukacyjno-zawodowe),
- zajęcia dodatkowe dla uczniów: florystyczne, spawanie metodą MIG/MAG, TIG, CISCO, obsługa drukarek 3D,
- wyjazdy studyjne do firm oraz na targi branżowe,
- staże zawodowe dla 30 uczniów.
Łączna kwota projektu to ponad 400 tysięcy złotych.
Szkoła wzbogaci swoją bazę dydaktyczną m.in. o nową pracownię komputerową z piętnastoma stanowiskami dla uczniów, drukarkami A3, laptopami i drukarką 3D z filtrem HEPA, który pochłania opary i drobinki filamentu, jest bezpieczniejszy w użytkowaniu przez uczniów. Ponadto drukarka będzie wyposażona w moduł WiFi i wbudowaną kamerę, umożliwiającą ciągłą kontrolę druku, a także przesyłanie obrazu na ekran komputera.

W pracowni pojazdów samochodowych stanowisko do badania alternatorów STA-2 z falownikiem 12/24V z modułem do rozruszników oraz system zintegrowany typu Motronic M 1.5.2. - stanowisko przeznaczone jest do demonstracji funkcjonowania systemu sterowania pracą silnika w zakresie kąta wyprzedzenia zapłonu oraz zmian dawki paliwa w funkcji temperatury, prędkości obrotowej, obciążenia i innych parametrów.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Zdjęcia - ZSP nr 1 w Końskich.
Magda Gessler w Stąporkowie. Zagłosuj w ankiecie!
Kawiarnia "Zardzewiały kaloryferem".
Dachdecker
17:42, 2026-06-26
Magda Gessler w Stąporkowie. Zagłosuj w ankiecie!
Nazwa moze cos z Żeberkiem?
UrrsK
16:21, 2026-06-26
Magda Gessler w Stąporkowie. Zagłosuj w ankiecie!
Stufa Cafe
Paweł
15:17, 2026-06-26
Magda Gessler w Stąporkowie. Zagłosuj w ankiecie!
Magda Seller i memiczny burmistrz naprawiacz będą rewoluować smierdzącą bigosem knajpę w której nic się nie dzieje a jedynie hula wiatr
Czellito
13:21, 2026-06-26
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz