REKLAMA

ZSP nr 2 w Końskich prezentuje ósmoklasistom swoją ofertę [wideo, zdjęcia]

We wtorek w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich, mieszczącym się przy ul. Warszawskiej 53, miał miejsce Dzień Otwarty, podczas którego ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertą szkoły. Na to wydarzenie przygotowano nietypowe atrakcje, w tym pokaz strażacki czy konkursy.

REKLAMA

– „Dzisiaj w naszej szkole jest Dzień Otwarty, połączony z konkursami, z konkursem 'Wiem co zrobić, gdy’ oraz konkursem 'Stop uzależnieniom, chcę być wolny’. Jest to oferta skierowana do uczniów klas siódmych i ósmych, a także uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie dzisiaj mogą porozmawiać z dyrekcją, z nauczycielami, ze swoimi koleżankami i kolegami, a także zwiedzić szkołę, skosztować potraw grillowych i cukierniczych, przygotowanych przez nasze uczennice, które kształcą się w zawodzie kucharza” – mówi dyrektor Łukasz Misztal.

REKLAMA

W tym dniu przygotowano też nietypową atrakcję, jaką był pokaz umiejętności strażaków z koneckiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Ratownicy zaprezentowali ewakuację poszkodowanych w wypadku samochodowym, rozcinanie auta specjalnymi nożycami oraz gaszenie pożaru pojazdu. Wydarzenie uświetnił DJ Gass, który zadbał o oprawę muzyczną.

W trakcie imprezy podsumowano dwa konkursy. Pierwszy z nich „Wiem co robić, gdy” sprawdzał wiedzę młodzieży związaną z pierwszą pomocą, kolejny skupiał się na walce z uzależnieniami i zachęcie do zdrowego trybu życia.

W wydarzeniu uczestniczyli między innymi: wicestarosta konecki Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu Dariusz Banasik, naczelniczka Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Agata Centkowska, komendant Ochotniczego Hufca Pracy Monika Jedynak, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Michał Okła, dyrektor koneckiego sanepidu Anna Wojtasińska oraz zastępca Prokuratora Rejonowego w Końskich Michał Zatoński. Obecni byli też członkowie klubu motocyklowego Czarna Flota.

Dyrektor koneckiej Kanady zwrócił się do ósmoklasistów następującymi słowami: „Drodzy uczniowie, przed wami jeden z najtrudniejszych wyborów w waszym życiu, wybór szkoły ponadpodstawowej, aby dokonać dobrego wyboru, przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Jeżeli macie sprecyzowane plany życiowe na przyszłość to myślę, że wybór jest bardzo prosty i go dokonaliście. Niech wybór szkoły ponadpodstawowej będzie waszym wyborem, a nie wyborem waszych rodziców, rodzeństwa, dziadków, czy koleżanek i kolegów”

Zapytaliśmy uczniów ZSP nr 2 o to, dlaczego wybrali tę szkołę i co im się w niej podoba:

– „Już dużo znajomych tutaj przyszło, słyszałem, że jest fajnie i nie zawiodłem się. Podoba mi się atmosfera, jaka panuje między uczniami, nauczyciele są bardzo w porządku, można się wiele nauczyć, dyrektor jeden z najlepszych w całej Polsce” – mówi Mikołaj.

– „Ze względu na atmosferę, wysoki poziom kształcenia, nauczyciele są bardzo w porządku, też znajomi doradzili mi szkołę i wydaje mi się, że w naszym powiecie to jest najlepszy wybór. Na pierwszym miejscu atmosfera, tutaj wszyscy się traktują jak bracia” – odpowiada Maciej.

A co ma do zaoferowania i w jakich zawodach kształci Kanada? Poniżej znajdziecie ofertę placówki:

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

Okres nauki trwa 3 lata. Szkoła przygotowuje uczniów do egzaminu zawodowego. ZSP nr 2 w Końskich współpracuje z zakładami pracy i tworzy możliwości zatrudnienia po zakończeniu kształcenia. W trakcie nauki pobierasz wynagrodzenie, a okres edukacji w szkole wlicza się do lat pracy.

Zawody:

 1. mechanik pojazdów samochodowych
 2. fryzjer
 3. elektromechanik
 4. elektromechanik pojazdów samochodowych
 5. blacharz
 6. blacharz samochodowy
 7. elektryk
 8. kucharz
 9. sprzedawca
 10. piekarz
 11. monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
 12. betoniarz-zbrojarz
 13. murarz-tynkarz
 14. stolarz
 15. ślusarz
 16. cukiernik
 17. monter sieci i instalacji sanitarnych
 18. blacharz
 19. lakiernik samochodowy
 20. operator maszyn i urządzeń odlewniczych

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA

Okres nauki trwa 2 lata. Szkoła przygotowuje do matury i stwarza możliwość uzyskania tytułu technika.

Zawody:

 1. technik usług fryzjerskich,
 2. technik budownictwa,
 3. technik pojazdów samochodowych,
 4. technik robót wykończeniowych w budownictwie,
 5. technik handlowiec,
 6. technik żywienia i usług gastronomicznych.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej placówki oraz w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich.

Dane kontaktowe:

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich

Końskie, ul. Warszawska 53,

tel. 41 372 65 57 lub 41 260 49 44

e-mail: [email protected]

Zdjęcia:

Materiał promocyjny

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *