REKLAMA

ZSP w Stąporkowie z prestiżowym tytułem za kształcenie zawodowe [zdjęcia]

W piątek 17 maja, w Krakowie miała miejsce uroczysta gala, podczas której Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie otrzymał tytuł „Inspirator Kariery 2024” w dziedzinie edukacji. To wyróżnienie przyznawane jest za wysoki poziom nauczania zawodowego i profesjonalizm w szkoleniu.

REKLAMA

fot. ZSP Stąporków

Stąporkowska szkoła znalazła się wśród wyróżnionych przedsiębiorstw, wyższych uczelni oraz innych szkół z całej Polski. Nagrody wręczał Paweł Abucki, prezes Fundacji Praca i Kariera z siedzibą w Zawierciu. Odebrała ją dyrektorka placówki Anna Misiowiec.

REKLAMA

Przyznanie tytułu wiązało się ze spełnieniem kryteriów. Pod uwagę brano: rozwój uczniów i szkoły, w tym kadry pedagogicznej, współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami w celu odbywania praktyk i staży, organizację praktycznej nauki zawodu w ramach programu Erasmus +, PO WER, a także współpracę ze szkołami zagranicznymi.

Wydarzenie zwieńczył bankiet, który był okazją do rozmów, wymiany spostrzeżeń, nawiązania kontaktów prywatnych i biznesowych. Warto podkreślić, szkoła otrzymała tytuł Inspiratora Kariery już po raz drugi, poprzednio w 2020 roku.

Zdjęcia (ZSP Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *