REKLAMA

ZSP w Stąporkowie z tytułem 'Inspirator Kariery 2020′ [zdjęcia]

ZSP w Stąporkowie znalazł się wśród 12 placówek z całej Polski jako laureat konkursu „INSPIRATOR KARIERY 2020” w kategorii Edukacja.

REKLAMA

Na zdjęciu: przewodniczący Kapituły Konkursu Paweł Abucki i dyrektor ZSP w Stąporkowie Hanna Rzepka

Organizatorem konkursu „Inspirator Kariery 2020” jest Fundacja Praca i Kariera z siedzibą w Zawierciu. W skład Kapituły Konkursu wchodzą przedstawiciele Fundacji Praca i Kariera oraz specjaliści z dziedziny kształcenia zawodowego.

Celem konkursu jest wybór i promowanie podmiotów funkcjonujących w środowisku szkolnym, samorządowym lub biznesowym, podejmujących inicjatywy na rzecz podniesienia jakości kształcenia zawodowego oraz formowania preorientacji i orientacji zawodowej.

REKLAMA

Tytuł „Inspirator Kariery” przyznawany jest w III kategoriach:

– edukacja,
– samorząd,
– biznes.

W kategorii „edukacja” na liście nagrodzonych znalazło się 12 placówek, w tym Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie. „Nadawanie Szkole tytułu „Inspirator Kariery 2020” jest odzwierciedleniem jej renomy oraz nowoczesności. Nauka w takiej szkole daje możliwość zdobycia dobrego zawodu i potrzebnych kompetencji. Nasza placówka spełniła oczekiwania, które były przedmiotem oceny Kapituły Konkursu. Pod uwagę brano: rozwiązania na rzecz doskonalenia kształcenia zawodowego, kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów, rozwój szkoły w tym kadry pedagogicznej, współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami w celu odbywania praktyk i płatnych staży, organizację praktycznej nauki zawodu w ramach programu Erasmus +, PO WER oraz współpracę z zagranicznymi szkołami (projekty np. Socrates, Comenius)” – mówi dyrektor ZSP w Stąporkowie Hanna Rzepka.

Ze względu na pandemię koronawirusa nie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród. Organizatorzy, na czele z Pawłem Abuckim – przewodniczącym Kapituły Konkursu, przyjechali do Stąporkowa ze statuetką oraz z dyplomem, które przekazali na ręce dyrektora szkoły Hanny Rzepki oraz wicedyrektora Karola Banasika. Gratulacje otrzymali również wszyscy nauczyciele, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego sukcesu. Formularz zgłoszeniowy zawierający obszerne opisy, zgodnie z wytycznymi regulaminu, opracowały panie: Dorota Fitas i Anna Misiowiec – nauczyciele ZSP w Stąporkowie.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *