REKLAMA

Żyj zdrowo. Z całych sił! Konferencja w ramach Koneckich Dni Profilaktyki [wideo, zdjęcia]

We wtorek w Koneckim Centrum Kultury w Końskich z inicjatywy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Sanepidu, Poradni Psychologiczno-Pedagogiczne, lokalnej straży pożarnej oraz policji odbyła się konferencja naukowa w ramach Koneckich Dni Profilaktyki. Zobaczcie jej fragmenty. 

REKLAMA

„Tak jak nazwa mówi, są to Koneckie Dni Profilaktyki, więc będzie trochę o profilaktyce, nieco o asertywności, będzie o relacjach. Mam nadzieję, że będzie też o bezpieczeństwie i konsekwencjach niezachowywania prawidłowych relacji w szkole i społeczeństwie. Na końcu będzie też o bezpieczeństwie związanym z działaniami Państwowej Straży Pożarnej” – opowiada nam Marcin Szyposzyński, przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, współorganizator konferencji.

Gości wydarzenia przywitała przedstawicielka głównego organizatora – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Urszula Przygodzka –„Jak wiecie, nie często nam się zdarza organizować takie większe akcje, jednak co roku nasza organizacja Koneckich Dni Profilaktyki ma również na celu to by dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców z naszymi działaniami całego komitetu organizacyjnego. Serdecznie dziękuję za naszą wspólną współpracę” – mówiła Przygodzka.

REKLAMA

Prelegentami podczas konferencji byli: psycholog Małgorzata Kosmala, policjantka Monika Zamachowska, strażak Mariusz Czapelski.

By wysłuchać wykładów do sali widowiskowej przybyło wielu uczniów ze szkół ponadpodstawowych naszego regionu. Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania fragmentu wykładu w materiale wideo. O Asertywności młodzieży opowiadali: dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Końskich Krzysztof Stachera oraz psycholożka Małgorzata Kosmala.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *