REKLAMA

60-lecie Koła Wędkarskiego w Stąporkowie [zdjęcia]

W minioną niedzielę (24.09.2017) zawodami wędkarskimi o puchar Starosty Koneckiego rozpoczął się jubileusz 60-lecia Koła Wędkarskiego w Stąporkowie. Ponad 20 zawodników przystąpiło do zmagań już o 6.00 na zbiorniku wodnym w Czarnej w kategorii spławikowo – gruntowej.

REKLAMA


Punktualnie o godzinie 10.30 część oficjalną rozpoczął prezes Koła Artur Werenc witając zaproszonych gości: Starostę Koneckiego Bogdana Sobonia, Burmistrza Stąporkowa Dorotę Łukomską, radnych Rady Powiatu – Łukasza Świerczyński, Czesława Kurcbarta, Dariusza Młodawskiego, a także radnych Rady Miejskiej: Edwarda Mazura, Zbigniewa Wiśniewskiego, Kamila Zielińskiego, Tomasz Kurcbarta. Po uroczystym przywitaniu prezes Artur Werenc przytoczył krótki rys historyczny koła.

Koło wędkarskie w Stąporkowie powstało w 1957 r. z inicjatywy Jerzego Wochtmana. W pierwszym roku swojej działalności liczyło ono już 36 członków, a z roku na rok przybywało pasjonatów wędkarstwa, którzy uzyskiwali w kolejnych latach zawsze czołowe miejsca podczas różnego rodzaju zmagań. Na chwile obecną Koło liczy 254 członków i z roku na rok jest ich coraz więcej.

REKLAMA

Przed uhonorowaniem zwycięzców jubileuszowych zawodów nie obyło się bez okolicznościowych upominków. I tak Starosta Bogdan Soboń wręczył charakterystyczny kociołek żeliwny podkreślając, że zapewne się przyda podczas wędkowania w chłodne dni. Burmistrz Dorota Łukomska przekazała 200 zł na rzecz Koła wraz z listem gratulacyjnym.

W imieniu radnych pamiątkowy puchar wręczył Łukasz Świerczyński. –„Życzę  kolejnych przynajmniej 60 lat działalności koła, a także owocnej współpracy między kołem, a radnymi jak to ma miejsce do chwili obecnej.” – podkreślał radny powiatowy z okręgu stąporkowskiego.

Po tym sympatycznym akcencie, nastąpiło wręczenie pucharów oraz nagród zwycięzcom zawodów. Jednocześnie Zarząd Koła nie zapomniał o 10 najstarszych członkach i wręczył pamiątkowe statuetki i podziękował za wiele lat współpracy. Na koniec części oficjalnej prezes Artur Werenc podziękował wszystkim za przybycie oraz za pomoc w organizacji jubileuszu, a w szczególności mocno zaangażowanemu w tę imprezę radnemu Łukaszowi Świerczyńskiemu i zaprosił wszystkich na  grillowaną kiełbaskę.

Wyniki zawodów:

I miejsce – Mariusz Ogonowski,
II – Artur Niebudek
III – Rafał Jedynak

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali imienny pamiątkowy dyplom.

Zdjęcia:

REKLAMA