A Klasa: Derby powiatu koneckiego na remis! [Galeria zdjęć]

Nie było zwycięzcy w A Klasowych derbach powiatu koneckiego. W Stąporkowie Radiatorsi zremisowali z Tęczą Gowarczów.

To spotkanie miało dwa oblicza. Pierwsze 45. minut to naprawdę dobra gra Tęczy. Goście od pierwszej minuty rzucili się na gospodarzy i to poskutkowało dwiema bramkami w pierwszym kwadransie. Najpierw trafił Bartłomiej Sidor, a chwilę później futbolówkę do bramki strzeżonej przez Mateusza Mendygrała wpakował Piotr Pielarz.

Druga odsłona to zdecydowanie lepszy futbol w wykonaniu gospodarzy. Radiator$ Stąporków ciągle atakowało i niemal nie wypuszczało rywali z ich połowy. To poskutkowało bramką, którą w 49. minucie zdobył Dawid Kwiecień. W dalszej części meczu gospodarze nie odpuszczali, ale i Tęcza dzielnie się broniła. Podopieczni trenera Pawła Skowrona utrzymali prowadzenie aż do doliczonego czasu gry. Wtedy to bramkarza gości płaskim strzałem w dolny róg bramki zaskoczył ponownie Dawid Kwiecień. Ostatecznie derby powiatu koneckiego w A Klasie zakończyły się remisem 2:2.

Radiator$ Stąporków – Tęcza Gowarczów 2:2
Gole: Kwiecień – 2 dla Radiatorsów; Pielarz, Sidor dla Tęczy.

Radiator$ Stąporków: Mendygrał M., Mendygrał P., Ślusarczyk. Karpiński, Kurcbart, Mastalerz, Boruń, Kwiecień P., Małecki, Kwiecień D., Łuczyński,

Tęcza Gowarczów: Ryszkiewicz, Pacocha, Feliński M., Skowron, Chmielewski, Feliński D.(73′ Turalski), Cieślik H., Sidor, Pielarz, Cieślik M. (80′ Kowalski), Sołtuniak (85′ Garowski)