REKLAMA

Będą światła na krzyżówkach rudzkich i radoszyckich!

Przetarg na budowę sygnalizacji świetlnych na dwóch skrzyżowaniach z drogą krajową nr 74 w Radoszycach i Rudzie Malenieckiej został ogłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad! Sygnalizacje powinny działać już pod koniec tego roku! To doskonała wiadomość zważywszy na mnogość nieprzyjemnych zdarzeń drogowych w tych miejscach.

REKLAMA

Foto: GDDKiA

Skrzyżowanie dwóch dróg krajowych nr 74 i nr 42 w Rudzie Malenieckiej i oddalone o kilka kilometrów skrzyżowanie drogi krajowej nr 74 z droga wojewódzką nr 728 w Radoszycach to miejsca, w których regularnie dochodziło do wypadków ze względu na nieuwagę kierowców wyjeżdżających z dróg podporządkowanych i częste przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowców jadących drogą nr 74. Sytuacja na skrzyżowaniach poprawiła się kilka lat temu po ich przebudowie z wydzieleniem pasów do skrętów w lewo, ale w związku ze znacznym wzrostem natężenia ruchu na drodze krajowej nr 74 komunikującej Kielce z węzłami autostradowymi w województwie łódzkim oraz na drogach podporządkowanych nr 42 i nr 728, zagrożenie wypadkami na skrzyżowaniach ponownie gwałtownie wzrosło.

W związku z działaniami dla poprawy bezpieczeństwa ruchu na obu skrzyżowaniach planowana jest budowa wzbudzanych sygnalizacji świetlnych uwzględniających konieczność zapewnienia jak największej płynności ruchu na drodze krajowej nr 74. Jak udało nam się dowiedzieć sygnalizacje w obu miejscach mają zostać uruchomione do końca roku.

REKLAMA

W kuluarach mówi się, że na tę decyzję największy wpływ miał bardzo głośny wypadek ze stycznia tego roku w wyniku którego śmierć na miejscu poniosły trzy kobiety, a czwarta zmarła w szpitalu. O tym wypadku więcej TUTAJ.

REKLAMA

4 thoughts on “Będą światła na krzyżówkach rudzkich i radoszyckich!

  1. Po co? Jak chcą poprawić bezpieczeństwo niech robią rondo. Światła powodują zator. Na rodzie zawsze się jedzie.

    • Zgadzam się z Panem Damianem w całości. Wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje na tej trasie w miejscach gdzie występuje sygnalizacja świetlna – Mniów czy Kostomłoty. Pozdrawiam.

  2. Rondo jest o wiele tańsze od świateł nie powoduje zatorów. Ruch zawsze odbywa się płynnie. Drobna dobudowa kopca na środku skrzyżowania , przemalowanie dojazdów i postawienie kilku znaków z czterech stron. Bezpieczeństwo będzie o wiele większe niż dotychczas. Ile jeszcze osób musi zginąć ????!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *