REKLAMA

Budżet powiatu uchwalony z deficytem. Duży sprzeciw opozycji [wideo, zdjęcia]

Jedenastu radnych zagłosowało za uchwaleniem budżetu powiatu koneckiego na 2019 rok. Siedmiu było przeciwnych, a trzech wstrzymało się od głosu. Budżet ten ma 5 milionów 431 tysięcy złotych deficytu. Opozycja głosem Wojciecha Owczarka i Wiesława Skowrona przekonywała, że budżet jest powtórką z poprzednich lat, nie wnosi nic nowego, a w szczególności nie polepszy stanu powiatowych dróg, który jest w ich mniemaniu największą bolączką regionu. Rządzący odpierali te argumenty. Zobaczcie Państwo skrót sesji budżetowej. 

REKLAMA

„Wchodzimy po raz kolejny do tej samej rzeki, te projekty nie niosą nic epokowego, przełomowego co mogłoby sprawić, że zagłosowałbym za tym projektem. Nie twierdzę, że nic się nie robi, bo skłamałbym, ale stan jaki jest taki jest. Ten budżet nie daje wielkich możliwości, a moim zdaniem daje bardzo mizerne możliwości na realizację co najmniej części postulatów jakie słyszę w kuluarach lub są składane we wnioskach […] Zarząd działa świetnie, bo na podstawie takiego projektu lepiej działać się nie da. On jest zły, on po prostu jest zły i na jego podstawie nic lepiej nie dało się zrobić. Z możliwościami jakie ten budżet daje nieustannie będą nam towarzyszyć przepychanki o to w której gminie zrobić drogę i tak dalej. Ten budżet nie daje realnych szans byśmy zaspokoili większą część naszych oczekiwań. Budżet jest sztampowy i skonstruowany na podstawie budżetów lat poprzednich. On powiela wszelkie jego konstrukcje i błędy. Z tym budżetem nie wiele da się zrobić, a laurką pracy zarządu jest stan naszych dróg powiatowych” – punktował projekt budżetu Wojciech Owczarek, radny związany z opozycją.

Na budżet powiatu koneckiego składają się: dochody – nieco ponad 92 miliony 400 tysięcy złotych oraz wydatki – niemal 98 milionów złotych. Za przyjęciem budżetu głosowało 11 radnych koalicji, 7 radnych było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Całą dyskusję opozycji z rządzącymi, która miała miejsce przed głosowaniem nad budżetem znajdziecie w naszym materiale wideo. 

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *