REKLAMA

Czarni awansują. Są pierwsze rozstrzygnięcia w MLF [zdjęcia]

Miejska Liga Futsalu w Stąporkowie zmierza ku końcowi. Ostatnia kolejka przyniosła pierwsze rozstrzygnięcia. Mistrzem II ligi zostaje zespół Czarni Stąporków. Na dwie kolejki przed końcem ekipa ta jest już pewna awansu do ekstraklasy. Kolejne mecze w sobotę. 

REKLAMA

W II Lidze cały czas trwa jednak walka o II miejsce i szanse gry w barażach. Szanse mają aż 3 zespoły – Radośni mają 3 punkty przewagi nad CHGW i OSP Gosań. Jednak mają też rozegrany jeden mecz więcej,  a więc jeszcze wszystko może się zdarzyć.

REKLAMA

Jeśli chodzi o I Ligę to ten weekend możemy nazwać „kolejką bez bramkarzy”. Aż 4 zespoły wystąpiły bez nominalnych bramkarzy. Jedynie Kamienna Wola i Bliżyn grały w pełnych składach. Taktyczny Piątek wykorzystał potknięcie Skały oraz Zrywu i odskoczył na 4 pkt. Jeśli w najbliższej kolejce gracze TP pokonają Kamionkę zapewnią sobie tytuł Mistrza MLF sezonu 2017/2018. Warto wspomnieć, że w tej kolejce miała miejsce pierwsza w historii MLF-u transmisja live. Zespół Radosnych postanowił relacjonować na żywo swój mecz z Chłopkami GDB na Facebooku. W Turbo Kozaku wystąpił Piotrek Piętak, popularny Pedro. Zawodnik Radosnych uzyskał słaby wynik, jednak bawił się znakomicie. Jak sam przyznał ma nadzieje, że za rok dostanie drugą szansę bo chce zdecydowanie poprawić swój rezultat. MVP kolejki został wybrany Kacper Misiowiec z Radosnych. Jak widać kara zawieszenia wyszła mu na dobre. Wrócił do gry ze spokojną głową i w tej kolejce zdobył 5 bramek. Był kluczowym zawodnikiem swojej ekipy. W tej kolejce padło 55 bramek, sfaulowano 37 razy , a sędziowie pokazali 5 żółtych kartek.

Następna kolejka rozpocznie się w sobotę o 12:30.

Kamienna Wola vs Zryw Zaborowice 4:4 (3:4)
Kamienna: Kos 2, Mączyński 1, Uliński 1
Zryw: Tomaszewski 2, Zbróg 1, Pasierbek 1

Radośni vs Kozia Wola 3:7 (1:2)
Radośni: Misiowiec 2, Kowalik 1
KW: Szac 3, Majkrzak 3, Piętowski 1

Taktyczny Piątek vs Rewolwerowcy 3:1 (1:0)
TP: Sroka 2, Skalski 1
WR: Kowalczyk Kamil 1

OSP Gosań vs Nofar Sołtyków 5:1 (2:0)
OSP: Milcarz 2, Janus 1, Wudarczyk 1, Bernat P. 1
Nofar: Martys 1

Bliżyn vs Skała Niekłań 5:5 (3:3)
Bliżyn: Świercz 2, Trzebiński 2, Adamczyk 1
Skała: Chrzanowski 2, Kwiecień P. 1, Żak 1, samobój 1

Radośni vs Chłopaki GDB 5:4 (1:2)
Radośni: Misiowiec 3, Mastalerz 1, Janus 1
GDB: Badnarski 2, Szkurłat 1, Kołodziej 1

Kozia Wola vs FC CHGW 4:4 (1:2)
KW: Majkrzak 3, Szac 1
CHGW: Swat 2, Kurp 1, Sobczyk 1

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA