REKLAMA

Dzień Kobiet w gminie Słupia Konecka – relacja wideo

Święto Kobiet w czwartek hucznie i artystycznie obchodzono w gminie Słupia Konecka. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14.00 w budynku ośrodka Senior Vigor w Pilczycy. Tam zgromadziły się kobiety ze wszystkich sołectw.

REKLAMA

Wójt gminy Robert Wielgopolan złożył Paniom najpiękniejsze życzenia, a następnie nieliczni tego dnia w ośrodku mężczyźni odśpiewali gromkie sto lat. – „Witam serdecznie wszystkie zebrane Panie, mieszkanki naszej gminy. Widać, ze zima się skończyła – właśnie specjalnie chyba na tę okoliczność. Wiedziała, że jest 8 marca i trzeba początek wiosny zrobić. Poranek był ładny, społeczny, ciepły. Was też serdecznie witam na dorocznej uroczystości Dnia Kobiet w naszej gminie. Składam Wam Panie serdeczne, gorące życzenia. Wszelkiej radości, pomyślności, zdrowia, ciepła. Wszystkiego co w życiu najlepsze i tak jak tu dziś mamy wesoło, muzycznie i z kabaretem. Jest też coś do jedzenia, są wszelkie słodkości. Niech takie dni trwają przez kolejny rok dla Was wszystkich. Serdecznie tego życzę by ten Dzień Kobiet trwał przez cały rok.” – mówił do przybyłych wójt Wielgopolan.

Dla świętujących przygotowano przepiękny tort, a wypieczono go na miejscu, czyli w Senior Vigorze. Każda z Pań otrzymała też lampkę szampana i symbolicznego żółtego tulipana. Na scenie prezentowała się miejscowa młodzież, a także jeden z kieleckich kabaretów.

REKLAMA

Zdjęcia (P. Adamczyk):

REKLAMA
REKLAMA