REKLAMA

Fałków i Stadnicka Wola najlepsi z ruchu drogowego [zdjęcia, wideo]

W środę w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli ruszyły eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestniczyli w nim gimnazjaliści i uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu koneckiego. Zwycięzcy będą reprezentować powiat w dalszych zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.

REKLAMA

Od godziny 9:00  w Stadnickiej Woli odbywały się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego organizatorami są: Polski Związek Motorowy oraz Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, MSWiA, Ministerstwo Edukacji Narodowej, WORD wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu koneckiego. Składał się on z egzaminu teoretycznego i praktycznego. Sędzią głównym eliminacji był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Końskich nadkom. Grzegorz Michorek. Przewodniczącym komisji egzaminu z wiedzy teoretycznej był mł.asp. Łukasz Morka z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Końskich, a nad prawidłowością przebiegu egzaminu praktycznego czuwał asp. Marcin Wąsik.

REKLAMA

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie oraz Gimnazjum ze Stadnickiej Woli. Teraz na uczniów z tych szkół czekają zmagania na szczeblu wojewódzkim. Nagrody i wyróżnienia wręczali: Krzysztof Jasiński – wiceburmistrz Końskich oraz Wiesław Basiak – pracownik Starostwa Powiatowego. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Zdjęcia (KPP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *