REKLAMA

Hala na Stoińskiego z nowym dachem [wideo]

W czerwcu ogromna nawałnica przeszła przez Końskie. Największe straty poniosły wtedy dwa obiekty użytku publicznego – Hala Sportowa przy ulicy Stoińskiego oraz budynek PWiK (więcej TUTAJ). Teraz hala ma już nowe poszycie. 

REKLAMA

Początkowo warstwę wierzchnią na tym sportowym obiekcie remontowano ze środków pozyskanych od ubezpieczyciela.

Miasto zdecydowało jednak, że należy przeprowadzić gruntowny remont samego dachu oraz przebudowę systemu odwodnienia hali. – „Jak Państwo pamiętacie na przełomie czerwca i lipca opady deszczu, wichura i silny wiatr sprawiły, że została zerwana część przykrycia dachu na hali przy ulicy Stoińskiego. Bardzo szybko interweniowaliśmy i firma, która była ubezpieczycielem wypłaciła kwotę odszkodowania. Prace rozpoczęły się w trybie natychmiastowym. W tej chwili by zabezpieczyć pozostałą część dachu musieliśmy przeprowadzić przetarg, zrobił to ZOSiR. Jesteśmy po przetargu, firma, która go wygrała jest na dachu i prace trwają.” –  tłumaczy Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

REKLAMA

Prace na dachu domu choćby piłkarzy ręcznych KSSPR-u, a także obiektu z którego korzystają uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego zakończą się w najbliższych dniach.

Zdjęcia – tuż po wichurze:

Zdjęcia – stan obecny:

REKLAMA