Historyczny triumf Neptuna Końskie w Centralnej Lidze!

Prawie dwa miesiące musieliśmy czekać na historyczne, pierwsze zwycięstwo MKS-u Neptuna Końskie w Centralnej Lidze Juniorów. Dzisiaj nasi młodzi zawodnicy pokonali ŁKS Łódź!

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12.00 w Łodzi. Faworytem byli gospodarze, którzy do tej pory w rozgrywkach zgromadzili 10 oczek, trzy mecze zwyciężyli i jeden zremisowali. Nasi chłopcy do tego momentu na swoim koncie mieli tylko 2 punkty po dwóch remisach z TOP 54 Biała Podlaska oraz z Wisłą Kraków.

Juniorzy Starsi Neptuna znowu wygrywają 38

Do przerwy mecz był wyrównany, a oba zespoły nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji do strzelenia gola. Po 45. minutach na tablicy widniał wynik 0:0. Natomiast w drugiej odsłonie kibice, którzy zgromadzili się na miejskim stadionie w Łodzi mogli podziwiać prawdziwe futbolowe widowisko. Około 60 minuty na prowadzenie wyszli goście, ale ich radość trwała tylko 14 minut.

W 74. minucie spotkania Bartosz Sztandera zagrał fenomenalną piłkę do Piotra Zielińskiego, który po tym podaniu znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy i zachował zimną krew. Było więc 1:1. Po kolejnych 4 minutach to Zieliński zgrywał piłkę do Kuby Banasika i ten strzałem lewą nogą z 11 metrów pokonał bramkarza. Neptun do końca spotkania nie oddał już prowadzenia. Po tym zwycięstwie konecczanie przesunęli się na 14 pozycję w tabeli. Do dającego utrzymanie 12 miejsca tracą już tylko 2 punkty.

ŁKS Łódź – Neptun Końskie 1:2
Gole dla Neptuna: Zieliński, Banasik