REKLAMA

Hubala w Końskich ma być nie do poznania! [wideo, zdjęcia]

Już powstały nowe zatoczki postojowe przy ulicy Hubala w Końskich naprzeciw popularnego sklepu. Natomiast już wkrótce miasto wybuduje przedłużenie tej drogi aż do Osiedla Słonecznego!

REKLAMA

W ramach projektu przebudowy infrastruktury drogowej na terenie miasta Końskie już teraz za kwotę ponad 26 tysięcy złotych powstały cztery zatoki postojowe do parkowania równoległego. Ma się na nich pomieścić kilkanaście samochodów. Natomiast dużo większy remont ulica Hubala przejdzie już wkrótce. Jeszcze w wakacje ruszą prace dotyczące przedłużenia tego traktu aż do ogródków działkowych, tam też ma powstać parking. Być może będzie to inwestycja współfinansowana ze środków europejskich. – „My aplikowaliśmy do programu gwarantującego dofinansowanie, ale jesteśmy na liście rezerwowej, bo to był nasz drugi wniosek. Co do zasady powinniśmy czekać z rozstrzygnięciem na obietnicę wsparcia, bo nie mamy wystarczających środków własnych. Tegoroczna edycja obarczona jest wysokim ryzykiem, bo inwestycja może być przedmiotem wsparcia jeśli zostanie wykonana i rozliczona do 30 października. Tymczasem przebudowa ulicy Hubala na tym odcinku od istniejącej drogi do końca Ogródków Działkowych to zdaniem drogowców zamierzenie wymagające przynajmniej trzech miesięcy wytężonej pracy. Gdybyśmy czekali na rozstrzygnięcie w Urzędzie Wojewódzkim dotyczące tego czy mogą nas wesprzeć to nie zdążylibyśmy po prostu fizycznie tej drogi zbudować i ją rozliczyć.”  – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Plan jest więc taki by budowę rozpocząć dysponując wyłącznie środkami własnymi. Na to zgodę wyrazili już miejscy radni. Dzięki temu do połowy września droga, a także znajdujący się w niej przepust oraz parkingi będą gotowe. To zaś najprawdopodobniej pozwoli na sięgnięcie po wsparcie unijne. To duży projekt, a więc można się spodziewać także adekwatnej do niego dotacji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *