II miejsce w finale wojewódzkim Turnieju Badmintona dla SP Miedzierza [zdjęcia]

W minionym tygodniu w hali sportowej w Zagnańsku odbył się Finał wojewódzkich zawodów w drużynowym Turnieju Badmintona. Medale wywalczyli uczniowie z SP Miedzierza.

Drużyny SP Miedzierza z opiekunką Sylwią Blaszyńską

Do tegorocznych zawodów zgłosiła się rekordowa liczba szkół. W zawodach wzięło udział: 20 zespołów chłopców oraz 20 zespołów dziewcząt.

SP Miedzierza w składzie: Wiktor Stachera i Paweł Długosz zagrali w finale z drużyną SP Kielce nr 27 (wicemistrzami Polski). Ostatecznie chłopcy z Miedzierzy przegrali ten mecz, ale warto dodać, że był on niezwykle zacięty i stał na bardzo wysokim poziomie. Dobrą, VI lokatę wywalczyły także Julia Janiszewska i Paulina Sosnowska. Dzień wcześniej ten sam wynik uzyskali Igor Jachimowski, Dawid Stachera i Jakub Pacak (rocznik 2002-2004).

Trenerem oraz opiekunem podczas zawodów była nauczycielka wychowania fizycznego Sylwia Blaszyńska.