REKLAMA

Jerzy Duda wicewójtem Smykowa [wideo]

Smyków to jedyna gmina w powiecie koneckim, w której doszło do zamiany na stanowisku zarządcy. Nowym wójtem został Jarosław Pawelec, a teraz poznaliśmy jego zastępce. Będzie nim Jerzy Duda. 

REKLAMA

Dotychczasowego wójta Józefa Śliza niemal przez całą kadencję zastępował Radosław Orzelski. Na kilka miesięcy przed wyborami zastąpił go Andrzej Zdunek. Były wójt podczas I sesji nowej kadencji tłumaczył, że Zdunka odwołał, ale rozpisał też konkurs na stanowisko sekretarza. –„Musiałem ogłosić nabór na sekretarza gminy Smyków. Dlatego, że od 1 września nie ma tego stanowiska. Wójt ma obowiązek aby dochować prawu i musi uzupełnić to stanowisko.” – tłumaczył Józef Śliz.

Jarosław Pawelec podczas tamtej sesji nie chciał rozmawiać o kwestiach osobowych –„Jeszcze dzisiaj poczekajmy. To dzisiaj jest gorący dzień. Wszyscy jesteśmy troszeczkę stremowani. Szykowaliśmy się jako kandydaci do tego dnia i jest to dla nas wielkie przeżycie.” – mówił wtedy wójt Pawelec.

REKLAMA

Włodarz podjął jednak decyzję o unieważnieniu konkursu na sekretarza, a jak udało nam się dowiedzieć stanowisko swojego zastępcy zaproponował Jerzemu Dudzie – ten zaś przyjął tę propozycję.  Duda to emerytowany pedagog, twórca klubu bilardowego w Przyłogach, wieloletni radny. Startował w wyborach na wójta Smykowa z list Prawa i Sprawiedliwości. Zakres obowiązków nowego wicewójta będzie znany już wkrótce.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *