REKLAMA

Kierowco pamiętaj: Słono zapłacisz za brak OC

Posiadając pojazd musimy pamiętać jak ważne jest obowiązkowe ubzpieczenie OC. Brak takiej polisy skutkuje bardzo wysokimi karami. O temacie informuje Beata Gut z Najtańszej Ubezpieczalni w Końskich

REKLAMA

W powyższym wideo Beata Gut tłumaczy co zrobić kiedy sprawa nie posiada poliscy OC. 

Szczególnie jest to istotne dla tych, którzy kupili w minionym roku pojazd. Polisy po poprzednim właścicielu się nie wznawiają. Zamykają się z końcem okresu ubezpieczenia. O ich końcu zwykle też nie przypomina żaden ubezpieczyciel.

REKLAMA

Wysokość kary za brak OC uzależniona jest od ilości dni jakie auto nie posiadało ubezpieczenia. Kary są naliczone już od 1 dnia braku polisy OC. W chwili obecnej, kiedy to cała baza pojazdów zarestrowanych w Wydziale Komunikacji i zarejestrowanych w bazie UFG jest w wersji „elektronicznej” sprawdzenie czy dany pojazd winien posiadać takie ubezpieczenie nie stanowi problemu dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Z chwilą wychwycenia takiego pojazdu Fundusz wysyła od razu właścicielowy blankiet do zapłaty. Kwota kary za brak ubezpieczenia OC dla aut osobowych (brak ubezpieczenia pow. 14 dni) to kwota aż 4200zł!

Pamiętać musimy również o tym, że nie ma znaczenia czy pojazd porusza się po drogach czy też jest już „złomem” na podwórku. Każdy pojazd zarejestrowany na terenie naszego kraju musi być ubezpieczony – nawet jeśli stoi na 4 cegłach i jego żywot dawno się skończył kara będzie nałożona.

Jedynym rozwiązanie na uniknięcie kary jest wykupienie polisy oc. –„Zdaję sobie sprawę jak na przestrzeni ostatnich lat podrożały ubezpieczenia. Dlatego też w swojej ofercie posiadam 18 firm ubezpieczeniowych takich jak WARTA, PZU, COMPENSA, GENERALI, ALLIANZ, PROAMA, LINK4, BENEFIA, BTA, INTERRISK, AXA, ERGO HESTIA, MTU, GOTHAER, UNIQA, HDI, CONCORDIA, OPENLIFE. Dzięki temu jestem w stanie znaleźć takie ubezpieczenie, które spełni oczekiwania każdego. Oferuje ubezpieczenia: auta – OC, AC, szyby, assistance, domu, firmy, życia, turystyczne, rolne i NNW.” – mówi Beata Gut z nowej koneckiej ubezpieczalni, która mieści się na Targowicy Miejskiej w Końskich Pawilon 33 i dodaje – „Najważniejsze w ubezpieczeniach jest to by ubezpieczenie było dopasowane do potrzeb. Reakcje klientów mówią same za siebie. Wielu ze zdziwieniem reaguje, że da się znaleźć nie tylko dobre ale i tanie ubezpieczenie. Świat ubezpieczeń bywa niekiedy zawiły.” – kończy specjalistka.

Specjalnie dla Was by rozwiewać Wasze wątpliwości powstał „blog” ubezpieczeniowy pani Beaty:  https://www.facebook.com/ubezpieczeniakonskie. Beata Gut prowadzi także wideobloga – TUTAJ. Zapraszamy do śledzenia, polubienia i zadawania pytań –„Jestem po to by pomagać Wam każdego dnia.” – mówi specjalistka od ubezpieczeń.

Ubezpieczalnia Beaty Gut,
ul. Wojska Polskiego – Targowica Miejska w Końskich, pawilon nr 33
tel. 501 762 467
mail: [email protected]
Facebook – TUTAJ

Zdjęcia:

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA