REKLAMA

Konecczanie wygrali dla Biblioteki nowe książki i wyposażenie!

Bardzo dobre wiadomości dotarły do nas z Biblioteki Publicznej w Końskich. Jednostka ta okazała się być jednym ze zwycięzców konkursu organizowanego przez Kinder. To dzięki bardzo dużej ilości głosów od mieszkańców miasta!

REKLAMA

Już wkrótce na tych półkach pojawią się wygrane książki, a dzieci będą mogły korzystać z wygodnych, specjalnych puf.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Końskich zgłosiła swój udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Przerwa na wspólne czytanie”. Konkurs polegał na codziennym głosowaniu na wybraną bibliotekę do 31 października.  We wtorek ogłoszono oficjalne wyniki konkursu i listę nagrodzonych bibliotek. Nasza Biblioteka w podsumowaniu konkursu zajęła 19 miejsce z łączną liczbą głosów – 45 204. –„Dzięki temu wynikowi otrzymamy główną nagrodę przeznaczoną dla pierwszych 20 bibliotek: zestaw 250 książek o łącznej wartości 6250 zł oraz wygodne pufy do wspólnego czytania o wartości 1100 zł.” – opowiada nam Dariusz Kowalczyk, dyrektor koneckiej Biblioteki.

REKLAMA

Ponad 45 tysięcy głosów robi wrażenie i na pewno nie byłoby tego zwycięstwa bez codziennego zaangażowania wielu konecczan – każdy mógł bowiem oddać jeden głos dziennie. –„Cieszymy się z tego sukcesu w bardzo zaciętej ogólnopolskiej rywalizacji. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie. Już wkrótce będziemy mogli udostępnić naszym najmłodszym Czytelnikom wygrane pozycje książkowe i meble.” – mówi uradowany dyrektor Kowalczyk.

REKLAMA
REKLAMA