REKLAMA

Konecka Gala Sportu 2018 – Relacja Wideo

Konecka Gala Sportu 2018 miała miejsce we wtorek 27 lutego w sali bankietowej Astoria. Kiedy już się rozpoczęła to wszystkie oczy zostały skierowane na najważniejszych bohaterów dnia – sportowców związanych z gminą Końskie. 

REKLAMA

Galę poprowadził znany radiowy dziennikarz Rafał Szymczyk, a oprawę wizualną imprezy zapewnił tkn24.pl. Na wydarzenie przybyli sportowcy z gminy Końskie, zarządcy klubów sportowych, ale i przedstawiciele związków oraz goście specjalni. Wśród tych ostatnich znaleźli się znani lekkoatleci: Jakub Krzewina i Joanna Linkiewicz, pochodzący z Końskich utytułowany trener lekkiej atletyki Marek Rożej, srebrny medalista olimpijski w kolarstwie z Seulu Andrzej Sypytkowski, były reprezentant Polski w piłkę nożną i gracz Heko Czermno oraz Korony Kielce Grzegorz Piechna  oraz mistrz szczypiorniaka Grzegorz Tkaczyk.

„Przywiozłem swoich dwójkę podopiecznych: Asię Linkiewicz i Jakuba Krzewinę, z którymi jutro wylatujemy na Halowe Mistrzostwa Świata. Już raz miałem przyjemność uczestniczyć w tej gali, bodaj dwa lata temu z dwójką moich podopiecznych Rafałem Omelko i Arturem Kuciapskim. Dzisiaj będę wręczał, stresu nie ma, a gala zapowiada się rewelacyjnie i widać, że jest profesjonalnie przygotowana.” – chwalił organizatorów przedsięwzięcia Marek Rożej, trener kadry polskich czterystumetrowców.

REKLAMA

„Przebywam aktualnie na zgrupowaniu w Spale, przygotowuje się do Halowych Mistrzostw Świata i zostałam zaproszona przez Wiesława Rożeja. Trenuje z panem Markiem Rożejem to był pewnie powód by nas tutaj zaprosić. Jest mi niezmiernie miło, że mogę tutaj być na gali. Ja jestem z Wrocławia, uczestniczyłam już w takich galach, ale nie wręczałam nigdy wyróżnień, tylko odbierałam. Widzę, że tu jest wszystko dużo lepiej zorganizowane niż we Wrocławiu. Czy jest stres? Troszkę tak, bo to pierwszy raz.” – powiedział nam jeszcze przed galą Joanna Linkiewicz, reprezentantka Polski w lekkiej atletyce.

„Pierwszy raz jestem w Końskich. Trener Marek Rożej pokazywał mi miejscowość z auta póki co i pokazywał, gdzie się wychowywał, do jakiej szkoły chodził. To bardzo dobra współpraca z trenerem, dopiero pół roku razem pracujemy, ale są już pierwsze efekty: zdobyłem Mistrzostwo Polski, rekord życiowy zrobiłem, teraz w weekend startujemy w Birgmingham na Halowych Mistrzostwach Świata i mam nadzieję, że ten rekord życiowy jeszcze poprawię. Ja pochodzę również z małej miejscowości, to jest Kruszwica w województwie Kujawsko-Pomorskim i zdarzało mi się często w takich galach uczestniczyć. To jest bardzo miłe.” – mówił Jakub Krzewina, reprezentant Polski w lekkiej atletyce.

„Miło jest mi uczestniczyć w takiej gali sportowej, to zawsze zaszczyt. Ja też na takich galach parę razy byłem, wyróżniano mnie i fajnie. Fajnie, że takie coś jest i że taka gala jest fundowana przez miasto, Świętokrzyski Związek Piłki nożnej, to jest bardzo fajne. Dla mnie kiedyś wręczano i przyzwyczaiłem się, że ja teraz wręczam. To jest fajne uczucie i fajnie, że jeszcze pamiętają.” – wspominał swoje gale Grzegorz Piechna, były piłkarz Heko Czermno i reprezentacji Polski.

„Wcześniej spotkanie w bibliotece to taka w sumie była miła niespodzianka. Tam bardzo duża frekwencja, byłem bardzo mile zaskoczony, a to świadczy o tym, że to zainteresowanie w Końskich jeżeli chodzi o piłkę ręczną jest bardzo duże. Troszeczkę sobie porozmawialiśmy o książce. Kilka smaczków, kilka szczegółów o tym jak ona powstawała, także jestem bardzo zadowolony i pozytywnie zaskoczony. Książka miała swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku, czyli już troszeczkę na tym rynku jest. Nieskromnie powiem, że dwa tygodnie temu została najlepszą sportową książką roku w kategorii biografia sportowa. Jestem bardzo dumny i niezwykle zaskoczony, bo podejmując się projektu napisania książki nigdy nie sądziłem, że to tak dalej zabrnie i że książka będzie tak dobrze odbierana przez środowisko, kibiców, czytelnika. Co do gali to ja aż tak dużo tych nagród nie odbierałem. Zdarzyło mi się choćby na Najlepszego Sportowca Roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Kilka razy wręczałem i są to zawsze bardzo miłe chwile, dziękuję serdecznie za zaproszenie i mam nadzieję, że się sprawdzę jako wręczający.” – opowiadał nam Grzegorz Tkaczyk.

Na gali pojawiło się też wielu włodarzy:  wicewojewoda Andrzej Bętkowski, wicestarosta konecki Andrzej Lenart, czy przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk wraz z grupą radnych. W rolę gospodarzy wcielili się: burmistrz Końskich Krzysztof Obratański i wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. Świetności gali dodawał też Puchar Mistrzów piłki ręcznej, który kilka sezonów temu wywalczyli piłkarze ręczni Vive Kielce. Do Końskich przywieźli go Grzegorz Tkaczyk oraz członek rady nadzorczej KS Vive Handball Kielce, konecczanin mecenas Jan Nowak.

Tego dnia nie tylko rozdawano nagrody. Wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński, który jest głównym organizatorem wydarzenia, opowiadał także o środkach przeznaczonych na sport w 2017 roku. Razem z inwestycjami gmina Końskie na tę gałąź życia wydała przeszło 7 milionów 791 tysięcy złotych. Nie licząc budowy hali sportowej w Dziebałtowie byłoby to ponad 5 milionów złotych, z czego najwięcej pieniędzy przeznaczono na szkolenie dzieci i młodzieży, darmowe lekcje pływania dla dzieci szkolnych oraz na stypendia sportowe.

Najważniejsi jednak we wtorek byli sportowcy. W głównej części gali ogłaszano nazwiska tych najlepszych, przyznano też nagrody specjalne, wyróżnienia, nagrody dla przyjaciół sportu, czyli sponsorów oraz dla osób w sport szczególnie zaangażowanych.

„Najlepszy Sportowiec Roku 2017” w dyscyplinie KARATE – Michał Ciechanowski
„Najlepszy Sportowciec Roku 2017” w dyscyplinie MMA – Gerard Bąk
„Najlepszy Sportowiec Roku 2017” w kategorii KULTURYSTYKA I FITNESS – Mateusz Sikora
„Najlepszy Sportowiec Roku 2017” w dyscyplinie TRIATHLON – Przemysław Szymanowski
„Najlepszy Sportowiec Roku 2017” w dyscyplinie PŁYWANIE – Dawid Jarosz
„Najlepszy Sportowiec Roku 2017” w dyscyplinie PIŁKA RĘCZNA – Sebastian Smołuch
„Najlepszy Sportowiec Roku 2017” w dyscyplinie PIŁKA NOŻNA – Łukasz Herda
„Niepełnosprawny Sportowiec Roku 2017” – Kamil Ocetek
Wyróżnienie w kategorii „Niepełnosprawny Sportowiec Roku 2017” – Damian Baczewski
Wyróżnienie w kategorii „Niepełnosprawny Sportowiec Roku 2017” – Kamil Mastalerz
Drużyna Roku 2017 – MKS Neptun Końskie
TRENER ROKU 2017 – Waldemar Szpiega
Odkrycie Roku 2017 – równorzędna nagroda dla Wiktorii Czyżewskiej i Oliwii Małeckiej
Odkrycie Roku 2017 wyróżnienie – Wiktor Płodzik
Talent Roku 2017 – Dawid Jakubowski
WYDARZENIE SPORTOWE ROKU 2017 – III Runda Mistrzostw Polski Strefy Centralnej w Motocrossie
Nagrodzeni w kategorii Praca Społeczna na rzecz rozwoju sportu na terenie Miasta i Gminy Końskie: Beata Kij, Cezary Cieślak, Izabela Kosierkiewicz, Stowarzyszenie Sportowe Fair Play z prezes Anną Stanik na czele, Mirosław Leszczyński, Lech Sorbian.
Nagrodzeni w kategorii Przyjaciel Sportu: Waldemar Gierczyński – właściciel firmy Usługi Transportowe; Łukasz Cyga  i Norberta Jarosz – właścicieli firmy „BMS Bakery Multi Serwis”; Rafał Postuła właściciel Odlewni Żeliwa Fansuld;  Państwo Katarzyna i Sebastian Małeccy;  Jarosław Paszyński – właściciela FPH MILAP; Piotra Galas i Jacek Galas – właściciele firmy METAL-HANDEL; Tomasza Nowakowski –  właściciel Odlewni Żeliwa Żaneta; Robert Plech – właściciela Apteki Melisa.
Nagroda za dobre osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym szkół w 2017 roku – Gimnazjum nr 1 Końskie.

Mateusz Sikora i Waldemar Szpiega, którzy w swoich kategoriach okazali się bezkonkurencyjni po gali podzielili się z nami swoimi emocjami.

„Na pewno jest radość i wiadomo czyja to jest zasługa. To zasługa chłopców, których tutaj od dwóch i pół roku ciężką pracą zdobywaliśmy, powolutku pięliśmy się w górę tabeli i jak się okazuje mamy teraz lidera i to jest zasługa tego, że zdobyliśmy tę nagrodę. Dlatego ja zdobyłem trenera roku i zespół zdobył drużynę roku. Co do awansu do III ligi to ja podchodzę spokojnie do tego. Jest siedemnaście kolejek do rozegrania i na pewno nie będzie łatwo. Zrobimy wszystko, a czy się uda to zobaczymy. Czas pokaże, czy w czerwcu będziemy świętować.” – podkreślał Waldemar Szpiega, trener MKS-u Neptuna Końskie.

„Cieszę się, że ten zeszły rok, który był dla mnie, że tak się wyrażę dosyć hardkorowy to został doceniony. Jestem bardzo zadowolony i dumny. Myślę, że dla mnie takim top of the top to było czwarte miejsce w Europie w kategorii overall, czyli wszystkie kategorie wzrostowe zostały wrzucone do jednego wora, a w moje dyscyplinie sportu niżsi koledzy mają lepsze proporcje, zawsze mieli i zawsze będą mieć. Dlatego to czwarte miejsce dla mnie to tak jakbym był na podium. Mam nadzieję, że na kolejnej gali sportu zobaczymy się podobnie. Myślę też, że nawet jeśli nie jako zawodnik to jako trener, bo rzesza moich podopiecznych rośnie. Ja się rozwijam też w tej branży i mam nadzieję, że niedługo wykorzystam te wszystkie umiejętności, które mam w zanadrzu na swoich podopiecznych.” – opowiadał o swoich odczuciach i planach kulturysta Mateusz Sikora.

Podczas gali wręczono 29 stypendiów dla sportowców z terenu gminy oraz pięć dodatkowych nagród finansowych. Specjalne wyróżnienie za liczne sukcesy otrzymało także Studio Tańca Point z trenerką Eweliną Boś na czele. Dziewczyny ze studia we wtorek także zaprezentowały swoje ogromne umiejętności. Oprócz Studia Tańca Point oprawę artystyczną wydarzenia zapewnili: wokaliści Dominika i Marcin Wróbel, Marek Werens i Julia Pałgan.

Na zakończenie gali podziw dla wszystkich zmagających się na sportowych arenach wyrazili jeszcze przedstawiciele władzy: burmistrz Obratański, wicewojewoda Bętkowski oraz wicestarosta Andrzej Lenart.

„To ludzie tworzą sport, Ci którzy go uprawiają, Ci którzy go wspierają, trenują, Ci którzy wspomagają sport organizacyjne, finansowo i rzeczowo. Im wszystkim chciałbym w imieniu władz samorządowych serdecznie podziękować. Dla mnie osobiście jest wielką satysfakcją jest uczestnictwo w takiej roli, w której my przedstawiciele władzy publicznej mamy okazję pogratulować i podziękować. Podsumować także pewne zobowiązania. Ubiegły rok to rok udany pod względem inwestycji sportowych. Przybyła nam kolejna hala przy Szkole Podstawowej w Dziebałtowie. To już w mojej karierze burmistrza szósty obiekt tego typu. Prowadzimy jednocześnie prace studyjne nad nową halą sportową przy Szkole Podstawowej nr 2, która mam nadzieję w ciągu najbliższych lat powstanie, a w tegorocznym budżecie mamy już zagwarantowane pieniądze na przebudowę stadionu ulicy Południowej, dawnego OSiR-u. W tym miejscu chciałbym podziękować wielkiemu przyjacielowi sportu p. Wojewodzie Bętkowskiemu i p. Wiesławowi Rożejowi za pozytywny lobbing dzięki, któremu my możemy sobie do naszego źródełka pieniędzy doliczyć te z Ministerstwa Sportu i dofinansowanie do budowy tego stadionu w wysokości półtora miliona złotych. Serdecznie Wam dziękuję.” – przemawiał do zgromadzonych Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

„Tworzycie naprawdę rodzinę wspólnoty sportowej. Za to Wam pięknie dziękuję. Baron Pierre de Coubertin twórca nowożytnych Igrzysk Olimpijskich kiedyś powiedział, że najważniejszy jest udział w rywalizacji sportowej, ale przecież każdy z nas kocha mistrzów.” – mówił podczas gali wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski.

„Ja czuję się zaszczycony, bo to nie tylko chodzi o zawodników z placówki, którą my zarządzamy, ale i dostrzegłem swoich uczniów, z czasów kiedy czynnym nauczycielem byłem, to jest miłe, bo nieważne w której dziedzinie – czy to jest matematyka, fizyka, czy filologia polska – ważne by mieć te wyniki. A Ci ludzie, którzy są na tej sali mają te wyniki, mieli te wyniki i zapewne będą mieć jeszcze lepsze wyniki w 2018 roku.” – mówił Andrzej Lenart, wicestarosta konecki.

Później głos zabrali jeszcze prezesi największych koneckich klubów sportowych: Piotr Bocheński z KSSPR Końskie, który zaprosił wszystkich na tegoroczny jubileusz 50-lecia piłki ręcznej w Końskich oraz Grzegorz Telka z MKS-u Neptuna Końskie. Prezes piłkarskiego klubu niemal na zakończenie gali odwrócił rolę i z nagradzanego stał się tym, który nagradza i wręczył trzem burmistrzom Końskich pamiątkowe, dziękczynne statuetki. Tym akcentem zakończyła się Konecka Gala Sportu 2018.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *