REKLAMA

Końskie: Podsumowali Gminne Dni Profilaktyki [wideo, zdjęcia]

Gminne Dni Profilaktyki w Końskich to bardzo duża inicjatywa ukierunkowana na szeroko rozumianą profilaktykę różnych grup społecznych: dzieci, młodzieży, ale i osób starszych. Działania te na terenie gminy trwały przez kilka miesięcy. 

REKLAMA

„To ważne wydarzenie ze względu na to, że w te kilka miesięcy od stycznia do dnia dzisiejszego zostało zrealizowanych mnóstwo zajęć w ramach tych dni i mnóstwo programów wychowawczych szkół i programów profilaktycznych i szeroko pojętej strategii profilaktyki w placówkach oświatowych. Dzisiaj chcemy w ramach wspólnej rozmowy ustalić czy to co robimy idzie w dobrym kierunku, czy mamy obowiązek korygowania pewnych działań i dostosowania wyjątkowo do potrzeb, czy to co robimy należy kontynuować.” – tłumaczył nam Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

W środę w koneckim Domu Kultury spotkali się więc przedstawiciele zaangażowanych jednostek: przedszkoli, szkół, Komendy Powiatowej Policji, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i innych. Na początku spotkania przybyli wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji dotyczącej nowych narkotyków, którą wygłosił Łukasz Niewczas ze Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach.

REKLAMA

Profilaktyka zazwyczaj kojarzy się z działaniami skierowanymi na młodzież. Gminne Dni Profilaktyki dotrzeć chcą także do dorosłych zmagających się z różnymi problemami. –„W godzinach popołudniowych bardzo ważnym wydarzeniem jest mityng informacyjny związany z centrum Wspólnota Anonimowych Alkoholików z Radomia. Tam wszystkie potrzebujące osoby mogą spotkać się na tym mityngu i uzyskać szerokie wsparcie w trakcie jego trwania. Tam wiele jednostek wystawi swoje punkty informacyjne i będzie można spotkać się ze specjalistami z określonych dziedzin i obszarów profilaktyki.” – mówi wiceburmistrz Jasiński.

W ramach Gminnych Dni Profilaktyki w Końskich odbyły się dziesiątki konferencji i pogadanek. W niemal każdej szkole odbyto spotkania, na których omówiono różne zakresy profilaktyki – od alkoholu aż po choroby zakaźne w tym HIV i AIDS. Przedstawiono także pięć spektaklów profilaktycznych przygotowanych przez naszą młodzież, a także profesjonalnych artystów. Częścią Gminnych Dni Profilaktyki był także festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany w koneckim parku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *