REKLAMA

Końskie: Uświadamiali bywalców tak zwanego Koła Fortuny [wideo, zdjęcia]

Policjanci i urzędnicy społeczni postanowili wyjść na teren osób potrzebujących pomocy w związku z uzależnieniem od alkoholu. W piątek zorganizowali więc swoje stoisko profilaktyczne na tak zwanym Kole Fortuny na koneckim skwerku. Miejscu znanym z przebywania tam osób uzależnionych. 

REKLAMA

Akcję profilaktyczną wspólnie zorganizowali koneccy policjanci z Wydziału Prewencji, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Dobór miejsca nie był przypadkowy.

„Postanowiliśmy zorganizować w tym miejscu stoisko profilaktyczne dla osób, które mają problem z alkoholem lub czują, że mają taki problem. W naszym punkcie można dowiedzieć się przede wszystkim w jaki sposób uzyskać pomoc jeżeli jest się uzależnionym od alkoholu lub innych środków odurzających. Miejsce wybraliśmy nieprzypadkowo. Właśnie ten słynny konecki skwerek jest bardzo często zaznaczany w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce, w którym osoby grupują się, spożywają alkohol, dochodzi tutaj do różnego rodzaju incydentów. To miejsce również jest objęte planem działania priorytetowego dzielnicowego. Pod tym kątem postaraliśmy się tutaj zorganizować to stoisko aby porozmawiać z osoboami, które mogą mieć problem z alkoholem: w jaki sposób najłatwiejszy uzyskać pomoc, gdzie się udać, jakie kroki należy podjąć i chcieliśmy tym osobom, że alkoholizm jest chorobą z którą można walczyć, należy walczyć, bo jest on przyczyną różnego rodzaju problemów, konfliktów, a także rozpadów wielu rodzin.” – tłumaczy Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie.

REKLAMA

By spotkać się z policjantami oraz urzędnikami w okolice stoiska przybyło sporo osób. Większość z nich to stali bywalcy tego miejsca i co ciekawe w rozmowach niemal każdy z nich zapewniał, że albo już podejmował próby wyjścia z alkoholizmu, albo zamierza takowe działania podjąć. Uczestnicy spotkania urzędnikom i policjantom zadawali wiele pytań.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *