REKLAMA

Krzysztof Jasiński prezentuje swój program [Foto]

Wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński jest liderem listy Samorządnych Ziemi Koneckiej do Rady Powiatu Koneckiego. Doświadczony samorządowiec ma wiele do zaoferowania swoim wyborcom. Na wybory idzie z głową pełną pomysłów dotyczących tego jak zmienić funkcjonowanie powiatu koneckiego. Na Krzysztofa Jasińskiego głosować można w okręgu obejmującym miasto i gminę Końskie. 

REKLAMA

Szanowni Państwo!
Przed nami czas decyzji, już 21 października spotkamy się przy wyborczych urnach. Zdecydowałem się na kandydowanie do Rady Powiatu Koneckiego, bo nasz powiat wymaga skutecznych działań doświadczonych samorządów. Musimy ruszyć do przodu jako jednostka samorządu terytorialnego skupiająca osiem gmin, której stolicą są Końskie. Tylko wspólne działanie ramię w ramię wszystkich podmiotów pozwoli nam na dynamiczny rozwój naszego powiatu, na osiągnięcie poziomu gospodarczego, edukacyjnego, socjalnego choćby powiatów z bogatszych, województw naszego kraju. Niezależnie od pełnionej funkcji zawszę dotrzymuję obietnic. Proszę Państwa o głos podczas wyborów, a dziś o zapoznanie się z celami które moim zdaniem powinniśmy postawić przed naszym powiatem:

REKLAMA

Służba zdrowia:

 • Audyt koneckiego szpitala pod kątem realizowanych umów z NFZ i pod kątem zwiększanych kosztów poszczególnych zabiegów, których wzrost generuje kolejki.
 • Działania zmierzające do zniwelowania kolejek. Nasza służba zdrowia musi widzieć przede wszystkim człowieka-pacjenta, a nie tylko koszty leczenia!

Edukacja:

 • Po reformie edukacji w szkołach średnich będziemy mieli zwiększoną ilość oddziałów szkolnych, zwiększony nabór uczniów, a w szkołach podstawowych odnotujemy spadek ilości oddziałów szkolnych. Kluczem do tego by przez reformę przejść bez strat finansowych, czy strat w zatrudnieniu jest skoordynowanie działań przez organy prowadzące ze wszystkich gmin. Jestem przekonany, że dzięki współpracy, stworzeniu specjalnego systemu znajdziemy miejsca dla uczniów i nauczycieli.
 • Stworzenie powiatowego systemu wsparcia szkolnictwa zawodowego, które kształcić będzie fachowców na potrzeby lokalnego przemysłu oraz usług.
 • Kontynuacja rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy i włączenie w struktury ośrodka Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Drogi:

 • Utworzenie wspólnego budżetu na przebudowę dróg powiatowych przy współpracy Powiatu Koneckiego, wszystkich gmin oraz województwa świętokrzyskiego. Proporcjonalne lokowanie środków według ustalonych priorytetów drogowych.
 • Plany drogowe muszą być przygotowywane z dużym wyprzedzeniem tak by móc skutecznie pozyskiwać środki zewnętrzne kiedy tylko pojawią się odpowiednie programy.

Seniorzy:

 • W ramach polityki senioralnej ścisła współpraca z samorządami gminnymi oraz między innymi wprowadzenie do szkół średnich „Programu Edukacji do Starości” tak by uwrażliwić młodzież na potrzeby osób starszych.

Sport:

 • Powiat Konecki powinien partycypować w budżetach klubów sportowych. Ich występy i sukcesy to promocja nie tylko poszczególnych miejscowości, ale całego powiatu.

Kultura:

 • Biblioteka Publiczna i Dom Kultury z Końskich powinny stać się jednostkami powiatowymi i być przez powiat mocno wspierane. Powiat powinien wziąć współodpowiedzialność za te największe ośrodki kultury, które działają często na rzecz wszystkich gmin.

Bezpieczeństwo:

 • Wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Obecnie OSP nie są uwzględniane w budżecie powiatu. To trzeba zmienić!

/finansowane przez KWW Samorządni K. Obratański/

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *