KSSPR przegrywa z liderem po walce

W drugiej kolejce rundy wiosennej siódme w tabeli grupy C I Ligi Mężczyzn KSSPR Końskie grało z liderem rozgrywek. Nasi szczypiorniści w Tarnowie walczyli z tamtejszym SPR-em i niestety przegrali.

Zdjęcie poglądowe.

Konie dzielnie walczyły i kilkukrotnie „łapały kontakt” z przeciwnikiem. Nasi piłkarze ręczni mierzyli się z zespołem, który dotychczas przegrał tylko jeden mecz w tym sezonie (było to jesienią w Końskich) i przez ekspertów to rywale konecczan byli tutaj uznawani za faworytów. Lider zgodnie z oczekiwaniami od początku wyszedł na prowadzenie, ale już po 8 minutach było 6:6. Końcówka należała do gospodarzy, którzy pierwszą część wygrali 12:9.

Druga odsłona to przez dwadzieścia minut ponownie wyrównana gra z niewielką przewagą tarnowian. Podopiecznym Roberta Napierały w końcówce zabrakło jednak sił i ostatecznie przegrali 23:17. Najlepszym zawodnikiem w barwach „Koni” w sobotni wieczór był Premysław Matyjasik, który rzucił rywalom osiem goli.

W przyszły weekend KSSPR w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich podejmie AZS AWF Biała Podlaska.

SPR PWSZ Tarnów – KSSPR Końskie 23:17 (12:9)
KSSPR: Szot – Woś 1, Maleszak, Fidor, Goliszewski 3, Janus, Woźniak, P. Matyjasik 8, T. Napierała 3, Słonicki 2, Gasin.