REKLAMA

Młodzi artyści pokazali swoje prace [wideo, zdjęcia]

W piątek w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbył się wernisaż prac dzieci i młodzieży z Koła Plastycznego, którego instruktorem jest Kamila Dobrowolska.

REKLAMA

Na wystawie pojawili się młodzi artyści wraz ze swoimi rodzinami, dyrektor Domu Kultury Krzysztof Kowalski, a władzę miasta reprezentował wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. Wernisaż był podsumowaniem semestru jesienno-zimowego.

„Prowadzę cztery grupy dzieciaków, które przechodzą na zajęcie popołudniowe. Pracy jest mnóstwo, a dzieci są bardzo zdolne. Tematyka jest taka sezonowa, jeśli zaczynamy we wrześniu to zaczynamy tematy jesienne, z biegiem miesięcy aura się zmienia, chciałabym, żeby dzieci pokazały, co zaobserwowały w środowisku i wokół siebie. Techniki staram się dzieciom przedstawiać najróżniejsze, żeby się nie nudziły  po drugie żeby poznały inne sposoby niż malowanie kredkami i farbami. Staramy się lepić, z rożnych materiałów wykonywać prace, jest papieroplastyka, są także kredki, jest malarstwo, grafika, co tylko nam wpadnie do głowy” – opowiedziała instruktor DK Kamila Dobrowolska.

REKLAMA

Na piątkowej wystawie zaprezentowało się około 50 twórców. Prace można oglądać do końca lutego, a w planach są już następne wernisaże.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *