REKLAMA

Mnóstwo pieniędzy na termomodernizacje spłynie do powiatu!

Do Końskich, Słupi Koneckiej oraz Smykowa przeleją się dużym strumieniem fundusze unijne. Samorządy za dotacje mają wykonać termomodernizacje kluczowych obiektów. W sumie chodzi o ponad sześć milionów złotych!

REKLAMA

Termomodernizację przejdzie także Dom Pomocy Społecznej znajdujący się przy ulicy Warszawskiej.

W Końskich po unijną kasę sięgnęły dwie jednostki: Gmina oraz Powiat. Władze powiatowe pozyskały ponad 3 miliony 200 tysięcy złotych na remont domu starców. Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Warszawskiej przejdzie termomodernizację za nieco ponad 4 miliony. Budynek z całą pewnością zmieni się nie do poznania.

REKLAMA

Z kolei gmina Końskie będzie remontować trzy szkoły podstawowe – w Rogowie, Kazanowie i Modliszewicach, a także Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który znajduje się przy ulicy Armii Krajowej. – „To będą głębokie termomodernizacje. Nie tylko ocieplimy budynki, wymienimy okna, ale też przebudowane zostaną systemy grzewcze, wyregulowane zawory, zmodernizujemy instalacje elektryczne. W niektórych przypadkach myślimy o panelach fotowoltaicznych” – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Gmina Końskie na te przebudowy wydać ma nieco ponad 2,2 miliona złotych, a otrzymane dofinansowanie jest równe niemal 1,9 miliona.

W Smykowie remontowana jest już Szkoła Podstawowa w Królewcu. Tamtejszy samorząd uzyskał dofinansowanie, które ma pokryć część z niezbędnych kosztów. Cały remont szkoły ma kosztować 1 milion 150 tysięcy złotych, a dofinansowanie pokrywa 576 tysięcy zł.

Natomiast w Słupi Koneckiej termomodernizację przejdzie budynek Urzędu Gminy. Tamtejszy Samorząd pozyskał ponad 1,4 miliona złotych dofinansowania przy projekcie wartym 2 miliony złotych.

REKLAMA