REKLAMA

Moc inicjatyw i szkoła pływania na koneckim basenie [wideo]

Po kilku miesiącach przerwy na Pływalnię Miejską w Końskich powracają lubiane przez konecczan inicjatywy – między innymi słuchowiska kryminałów i projekcje bajek w grocie solnej. Przede wszystkim jednak na nowo otwiera się Konecka Szkoła Pływania, która w swoim najlepszym momencie gromadziła nawet 180 osób chcących nauczyć się pływać lub doszkolić umiejętności pływackie. 

REKLAMA

Konecka Szkoła Pływania otwarta jest na osoby w absolutnie każdym wieku. Na te, które już potrafią pływać, a chcą polepszyć swój styl, jak i na te które kompletnie nie mają takich umiejętności. Szczegóły znajdziecie na www.plywalniakonskie.pl oraz pod numerem telefonu 41 372 90 60. –„Funkcjonowanie szkoły w II semestrze było z różnych przyczyn uśpione. Ruszamy znowu pełną parą i liczymy na to, że dzieciaki, młodzież przyjdą na te zajęcia. Konecka Szkoła Pływania rusza od terminu <<po feriach>>, więc jest czas, by dzwonić do prowadzących, do nas do biura i zapisywać się na semestralną naukę pływania […] Rok temu o tej porze było jeszcze 180 osób i to nam troszeczkę stopniało do 80 na jesieni. Mam nadzieję, że teraz po reaktywacji znowu będzie dobrze i na pewno będziemy reaktywować grupy dorosłe, które też w 2018 roku praktycznie nie funkcjonowały. Tutaj nie ma żadnych granic wiekowych. W każdym wieku warto spróbować – jest np. pani, która już w wieku emerytalnym nauczyła się pływać i pływa, i wydaje mi się, że jest to olbrzymi, olbrzymi sukces.” – opowiada Andrzej Mijas, dyrektor Pływalni Miejskiej w Końskich.

Terminarze zajęć w Koneckiej Szkole Pływania będą ustalane indywidualnie i są one zależne od liczby chętnych. Zajęcia prowadzić będą: Magda Gorostiza, Maciej Kiełbowski, Marek Jędrasik, Iza Sitarz, a w razie potrzeby jeszcze ktoś inny.

REKLAMA

Oprócz tego pływalnia powraca do kulturalnych przedsięwzięć, które proponowała już jakiś czas temu –„Pewne rzeczy uśpione przez 2018 rok będziemy reaktywować. To są takie projekty między innymi związane z grotą solną. Tam będziemy robić czwartki z kryminałami KOBRA i to będą słuchowiska w określonych godzinach – o tym można przeczytać na naszej stronie internetowej. Będą również poranki weekendowe dla dzieci: oglądanie lub wysłuchiwanie bajek przed południem w weekendy. Będą również weekendy muzyczne, czyli często tematyczne. Mamy dobry sprzęt nagłaśniający i muzyka będzie grała od piątku popołudnia przez całą sobotę i niedzielę” – tłumaczy dyrektor Mijas.

W weekendy na tafli wody na stałe zagości tak zwany wodny plac zabaw. Polega on na tym, iż na dwóch skrajnych torach umieszczane będą różne zabawki i gadżety, które nasza pływalnia na stałe zakupiła na swój użytek.

Pływalnia zaprasza na szereg imprez.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *