REKLAMA

Muzyczne jasełka w Królewcu dla szkoły, osób samotnych i starszych [zdjęcia]

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Królewcu odbyły się spektakularne jasełka bożonarodzeniowe. Dzień wcześniej te same jasełka zaprezentowano podczas XI uroczystego Wieczoru Wigilijnego dla osób starszych, samotnych z terenu Gminy Smyków.
Na scenie zaprezentowało się prawie 60. uczniów w wieku od 7 do 14 lat, a wśród nich nie zabrakło dziewcząt z zespołu „KRÓLEWIACZKI”. Młodzi artyści śpiewem, tańcem i wymownym słowem przekazywali radosną nowinę o narodzeniu Pana Jezusa. Tegoroczne jasełka były muzyczną opowieścią osnutą na podstawie Ewangelii św. Mateusza. Obfitowały w dawne i współczesne kolędy i pastorałki w interesujących aranżacjach, a także w układy choreograficzne i efekty akustyczne. Punktem kulminacyjnym było wspólne wykonanie kolędy „Bóg się rodzi” przez artystów i całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości.

REKLAMA

Do stajenki do Maryi, Jezusa i Józefa przybyli: pastuszkowie, trzej królowie, chłopcy i dziewczęta, członkowie zespołu „Królewiaczki”, śpiewające anioły, tańczące anioły, lektorzy oraz śpiewające aniołki. Publiczność z zachwytem podziwiała prawie 60. uczniów klas I-VIII, którzy z ogromnym artyzmem odgrywali swoje role. Otrzymali oni zasłużone brawa oraz pochwały od Zastępcy Wójta Gminy Smyków – Jerzego Dudy, Przewodniczącej Rady Gminy Danuty Jarek, Inspektora ds. oświaty, kultury i sportu Sylwii Dulewicz oraz dyrektor swojej szkoły Anny Cholewińskiej.

Zdjęcia:

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *