REKLAMA

Neptun niemal gotowy na ligowe zmagania [wideo]

Póki co na stadionie przy ulicy Sportowej w Końskich słychać tylko szum wody, która zrasza murawę, ale już za kilka dni powrócą tam piłkarskie emocje, a wraz z nimi miejscowi fani!

REKLAMA

Neptun, który w zeszłym sezonie zajął szóste miejsce w IV Lidze niestety w letniej przerwie stracił kilku piłkarzy. –„Na pewno trzeba być zadowolonym z okresu przygotowawczego, bo warunki mamy dobre, mamy odnowę. To co mnie boli to wciąż wąska kadra. Dużo chłopców odeszło, a przyszło tylko trzech ludzi. Jeżeli byśmy tak liczyli to odszedł Bandura, Gołąbek, Zając, Michał Prus praca zawodowa w Warszawie, Bartek Sztandera ma studia, Pilarski przejdzie prawdopodobnie do Granatu Skarżysko, Cieślik od dwóch tygodni nie trenuje. Kadra jest wąska, a spotkań mamy siedemnaście i tutaj trzeba pomyśleć.”  – opowiada Waldemar Szpiega, trener Neptuna Końskie.

Są jednak i wzmocnienia. -„W sumie pozyskaliśmy trzech ludzi, którzy są już zaklepani. To Piotrek Piwowar, który występował  ostatnio w Nidzie Pińczów, następnie Łukasz Rechowicz i Marcin Taler. Oni występowali w Wiśle Nowy Korczyn. Znam ich i dlatego ich tutaj ściągnąłem. To na pewno nie będzie uzupełnienie, ale wzmocnienie.”  – tłumaczy trener szpiega.

REKLAMA

Marcin Taler to 25-letni wychowanek Zdroju Busko Zdrój, występujący na pozycji pomocnika. W swojej karierze zaliczył przygodę nawet w Cracovii. Niewątpliwym następcą Prusa-Niewiadomskiego będzie 36-letni stoper Łukasz Rechowicz. Zawodnik ten jest wychowankiem Nidy Pińczów. Jednak bodaj największym wzmocnieniem naszego zespołu jest 23-letni Piotr Piwowar. To gracz, który zadebiutował w dorosłej Ekstraklasie w barwach Korony Kielce.

Piotr Piwowar – nowy as Neptuna Końskie.

Podobno na celowniku klubu są jeszcze zawodnicy z Ceramiki Opoczno. Podobno wypadali oni nawet bardzo dobrze w meczach testowych, ale nie wiadomo czy zasilą Neptun. Na przeszkodzie oczywiście stoją finanse i dosyć wysokie koszty rejestracji gracza przechodzącego z innego regionu w rozgrywkach ligowych. Do drużyny na tę chwilę dołączyło tylko trzech młodzieżowców z Centralnej Ligi Juniorów: Jakub Banasik, Łukasz Skalski oraz Piotr Zieliński.

Na tę chwilę żółto-niebiescy trenują trzy razy w tygodniu na boisku trawiastym przy ulicy Południowej. Dwa razy na tydzień spotykają się w jednej z kieleckich siłowni. Nie trenują, ani nie grają sparingów na stadionie przy Sportowej. To dlatego by oszczędzać murawę  na rozgrywki ligowe.

Neptun rozegrał już kilka sparingów. Podopieczni trenera Szpiegi w Szydłowcu pokonali Szydłowiankę 3:2, w Suchedniowie zwyciężyli z Orliczem aż 4:0, 4:2 przegrali w Przedborzu z Pilicą, a wczoraj w Chmielniku aż 5:1 pokonali Zenit. Cieszą trzy bramki zdobyte w tym spotkaniu przez nowych graczy. Ostatni sparing Neptun rozegra w sobotę w Przysusze z tamtejszym Oskarem.  –„Trenowaliśmy, a teraz będziemy schodzili na mniejsze obciążenia. Zostało mało czasu żeby złapać trochę świeżości i pozgrywać ten zespół. Z różnych przyczyn nie wszyscy będą mogli zagrać w pierwszym meczu, taka wyszła sytuacja z różnych względów, ale będziemy sobie musieli jakoś radzić.”  – mówi o okresie przygotowawczym trener Szpiega.

Z kolei już w sobotę 12 sierpnia o godzinie 17.00 podejmując u siebie GKS Nowiny niebiesko-żółci rozpoczną sezon ligowy. Derby powiatu, czyli starcie z Partyzantem zaplanowano na 3 września w Radoszycach. Cały terminarz znajdą Państwo poniżej.

Wiadomo też, że oficjalna prezentacja drużyny odbędzie się podczas Dni Końskich 2017 na Scenie Letniej w Parku Miejskim.  Już teraz istnieje możliwość zakupu karnetu na wszystkie spotkania Neptuna Końskie w nadchodzącym sezonie. Cena takiego całosezonowego biletu to zaledwie 70 złotych, czyli sporo mniej niż zakup biletów po cenie regularnej. Całość pieniędzy pozyskanych w ten sposób klub chce przeznaczyć na rozwój, w tym na grupy młodzieżowe.

Terminarz gier Neptuna Końskie – jesień 2017

12 sierpnia (sobota) o godz 17.00
NEPTUN KOŃSKIE – GKS Nowiny
2 kolejka 15.08 (wtorek) godz 17.00 mecz wyjazdowy
Olimpia Pogoń Staszów – NEPTUN KOŃSKIE
3 kolejka 20.08 (niedziela) godz 17.00 u siebie
NEPTUN KOŃSKIE – Nida Pińczów
4 kolejka 27.08 (niedziela) godz 17.00 mecz wyj .
Wierna Małogoszcz – NEPTUN KOŃSKIE
5 kolejka 30.08 (środa) godz 17.00 u siebie
NEPTUN KOŃSKIE – Moravia Morawica
6 kolejka 3.09 (niedziela) godz. 17.00 w Radoszycach (DERBY)
Partyzant Radoszyce – NEPTUN KOŃSKIE
7 kolejka 10.09 (niedziela) godz 16.00 u siebie
NEPTUN KOŃSKIE – Nidzianka Bieliny
8 kolejka 17.09 (niedziela) godz 16.00 mecz wyjazdowy
Czarni Połaniec – NEPTUN KOŃSKIE
9 kolejka 24.09 (niedziela) godz 16.00 u siebie
NEPTUN KOŃSKIE – Łysica Bodzentyn
10 kolejka 1.10 (niedziela) godz 15.00 mecz wyjazdowy
Hetman Włoszczowa – NEPTUN KOŃSKIE
11 kolejka 8.10 (niedziela) godz 15.00 u siebie
NEPTUN KOŃSKIE – Zdrój Busko
12 kolejka 15.10 (niedziela) godz 15.00 mecz wyjazdowy
Unia Sędziszów – NEPTUN KOŃSKIE
13 kolejka 22.10 ( niedziela) godz 14.00 u siebie
NEPTUN KOŃSKIE – Naprzód Jędrzejów
14 kolejka 28.10 (niedziela) godz 14.00 mecz wyjazdowy
Kamienna Brody – NEPTUN KOŃSKIE
15 kolejka 5.11 (niedziela) godz 13.00 u siebie
NEPTUN KOŃSKIE – Alit Ożarów
16 kolejka 12.11 (niedziela) godz 13.00 u siebie
NEPTUN KOŃSKIE – ŁKS Łagów
17 kolejka 19.11 (niedziela) godz 12.00 mecz wyjazdowy
Lubrzanka Kajetanów – NEPTUN KOŃSKIE

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA