REKLAMA

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w powiecie koneckim [wideo]

Przedstawiamy programy obchodów 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się w Końskich, Radoszycach oraz w Stąporkowie. 

REKLAMA

Tegoroczne obchody w  Końskich pod nazwą „Majowe świętowanie” rozpoczną się o godz. 11.15 zbiórką uczestników w Parku Miejskim. Następnie odbędzie się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt z udziałem pocztów sztandarowych, kombatantów, przedstawicieli władz, harcerzy, mieszkańców i zaproszonych gości.  O godz. 12.00 wszyscy zebrani przemaszerują ulicami miasta do Kolegiaty św. Mikołaja w Końskich – tam też rozpocznie się msza święta w intencji ojczyzny.

W godzinach 13.50 – 17.30 rozegrane zostaną XXVII Masowe Biegi Uliczne w Parku Miejskim w Końskich. Jeszcze w trakcie trwania biegów w Hali Sportowej UMiG przy ulicy Stoińskiego rozpoczną się wydarzenia artystyczne. Najpierw o 16.30 wystąpi młodzież ze Studia Piosenki Domu Kultury, następnie swoje show kabaretowe zaprezentuje Joanna Bartel, a na finał, około 18.15, zagra i zaśpiewa zespół Czerwony Tulipan.

REKLAMA

Patriotyczne uroczystości w Radoszycach zainauguruje msza święta w intencji ojczyzny o godz. 10.00 w kościele parafialnym. Godzinę później uczestnicy nabożeństwa przemaszerują pod pomnik w parku na oficjalne obchody, w czasie których nie zabraknie okolicznościowych przemówień, występów artystycznych i złożenia wiązanek pod pomnikiem.

W Stąporkowie obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 10.30 złożeniem wiązanek pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. O godz. 11.15 program artystyczny pod nazwą „Ojczyzna – to my sami” zaprezentują uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz wykonawcy z MGOKiS w kościele pw. WNMP w Stąporkowie. Obchody zakończy patriotyczna msza święta o godz. 12.00.

Szczegółowe programy obchodów: 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *