REKLAMA

Obratański o dwukadencyjności: Ogłoszenie mojej śmierci jest nieco przedwczesne

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wywiadu z burmistrzem Końskich Krzysztofem Obratańskim. Z włodarzem rozmawialiśmy między innymi o nowych reformach rządu Prawa i Sprawiedliwości, w tym tej dotyczącej wyborów samorządowych.

REKLAMA

Obratański w rozmowie z nami bardzo negatywnie ocenił tę konkretną zmianę zaproponowaną przez obecny rząd, choć sam nie czuje się zagrożony możliwością wprowadzenia tak zwanej „dwukadencyjności”. Burmistrz od lat związany z lokalnym komitetem „Samorządni Ziemi Koneckiej” nie wyklucza w przyszłości zaistnienia w partii politycznej bezpartyjnych samorządowców.

W naszej rozmowie usłyszycie Państwo także o zmianach w oświacie, o tak zwanym Lex Szyszko, zmianie na stanowisku dyrektora Domu Kultury w Końskich oraz o najbliższych inwestycjach – między innymi powstaniu dworca przesiadkowego. Zachęcamy do obejrzenia tego wywiadu.

REKLAMA

tkn24.pl: Wiele się mówi o tym co rząd planuje w sprawie samorządów, mamy na myśli tę tak zwaną dwukadencyjność. Czy p. burmistrz ma na ten temat swoją opinię?

Krzysztof Obratański: Oczywiście, że mam swoją opinię, choć ona przeglądając wszystkie w tej sprawie autorytatywne wypowiedzi zwolenników i przeciwników nie dotyczy tak naprawdę mojej sytuacji, bo w świetle tych zapowiedzi ja jestem burmistrzem przez pierwszą i jedną kadencję, nie ma tej ciągłości.  Z związku z tym ogłoszenie np. przez Tygodnik Konecki mojej śmierci jest nieco przedwczesne – cytując Marka Twaina. Natomiast generalnie niezależnie od mojej osobistej sytuacji uważam, że to nie jest dobry pomysł… 

Całość rozmowy w materiale wideo.

REKLAMA
REKLAMA